همشهری آنلاین: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گفت: بودجه رفع فقر مطلق به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمد آنها از حداقل مستمری که کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت می‌کند کمتر است که برای این بخش ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

محمدمهدی مفتح

به گزارش فارس، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، ‌ اظهار داشت: جلسه امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بانک مرکزی و وزیر نفت برگزار شد. در این نشست،  محمدباقر نوبخت در خصوص کلیات بودجه توضیحاتی ارائه داد و بر اساس این گزارش مشخص شد که بودجه امسال دو سقفی خواهد بود.

وی با اشاره به تخصیص ۱۴ میلیارد دلاری برای تامین کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۹۸، افزود: البته بودجه‌ای برای رفع فقر مطلق در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است.  

وی ادامه داد: بودجه رفع فقر مطلق به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمد آنها از حداقل مستمری که کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت می‌کند کمتر است، در واقع دولت به دنبال آن است که همه اقشار برابر حداقل مستمری کمیته امداد، دریافتی داشته باشند، برای این هدف ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار دیده شده است.

مفتح در ادامه با اشاره به سخنان رئیس بانک مرکزی در نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، اظهار داشت: همتی در خصوص مسائلی که بر سر ارز در سال ۹۷ افتاد توضحیاتی ارائه کرد و برای شرایط ارزی در سال ۹۸ پیش‌بینی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: بیژن زنگنه وزیر نفت از شرایط درآمد و صادرات نفت در سال ۹۸ گزارشی ارائه کرد، وزیر از میزان صادرات و درآمد نفتی پیش‌بینی‌هایی ارائه کرد و بیان شد با فرض اعمال تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، اعداد و ارقامی که برای این بخش در لایحه بودجه پیش‌بینی شده، مطابق با واقعیت‌ها است.

کد خبر 428253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =