همشهری آنلاین: دولت دانمارک با همکاری شهرداران کپنهاگ طرح جدیدی را برای ساخت ۹ جزیره جدید در نزدیکی ساحل این شهر ارائه کرده است. قرار است سرزمین‌هایی که از اجرای این طرح ایجاد می‌شوند، برای فعالیت‌های تفریحی، صنعتی و تولید انرژی سبز به کار گرفته شوند.

جزاير

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این پروژه Holmene نام دارد و در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب کپنهاگ اجرا خواهد شد. قرار است این ۹ جزیره با استفاده از خاک حاصل از حفاری تونل‌های مترو و پروژه‌های ساختمانی که میزان آن به ۲۶ میلیون متر مکعب می‌رسد، تامین شود.

جزایر ۹گانه کپنهاگ سه میلیون متر مربع فضای جدید را در اختیار می‌گذارند که شامل مناطق تجاری و صنعتی و مناظر طبیعی برای فعالیت‌های ورزشی و گردشگری خواهد بود.

تولید انرژی سبز یکی از نقاط تمرکز اصلی این پروژه است و این جزایر محل استقرار توربین‌های بادی و بزرگ‌ترین کارخانه تبدیل ضایعات به انرژی در شمال اروپا خواهند بود.

علاوه بر جزایر ۹گانه قرار است ساختارهایی برای جلوگیری از سیلاب و همچنین صخره‌ها و جزایر کوچکی برای حمایت از حیات وحش محلی در این منطقه ساخته شود.

انتظار می‌رود عملیات ساخت این جزایر در سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز و در سال ۲۰۴۰ تکمیل شود. هزینه ساخت این جزایر حدود ۴۲۵ میلیون یورو تخمین زده می‌شود. قرار است این جزایر به ترتیب ساخته شوند و اولین جزیره ظرف ۶ سال آینده آماده بهره‌برداری شود.

آشنایی با دانمارک

کد خبر 428199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =