همشهری‌آنلاین: شهرداران مدارس مختلف حکم فعالیت خود را از شهردار تهران دریافت کردند.

حناچي

پیروز حناچی، شهردار تهران درمراسم تحلیف شهرداران مدارس بر لزوم فراهم کردن زمینه‌ مشارکت دانش آموزان در شهر تأکید کرد.

به گزارش ایسنا،  پیروز حناچی صبح یک‌شنبه ۲۵ آذر درمراسم تحلیف شهرداران مدارس با بیان این که در تربیت دینی ما نکات زیادی در مورد لزوم توجه به دیگران وجود دارد، گفت: در آموزه‌های دینی ما قید شده بهترین مردم کسی است که خیرش به همه برسد و ما نیز باید تلاش کنیم مقدمات حضور افراد به خصوص نوجوانان وجوانان را در عرصه‌های مختلف اجتماعی ارتقاء دهیم.

او افزود: تجربه‌های این چنینی همچون شهرداری مدرسه، فرصتی برای نوجوانان است که در عرصه‌های اجتماعی حضور یابند. امروز معلول را تنها فردی که بر روی ویلچر می‌نشیند، نمی‌دانند؛ بلکه افرادی که در عرصه‌های اجتماعی شرکت نمی‌کنند نیز به نوعی ناتوان هستند و قدم اول برای کسب تجربه، مشارکت و راهبری در حوزه‌های اجتماعی است.

حناچی با بیان این‌که بنده به عنوان شهردار تهران در دوران مدرسه و دانشگاه تجربه‌های زیادی کسب کردم، گفت: مدرسه عرصه‌ تجربه‌ اولین قدم‌ها در حوزه‌ اجتماعی تلقی می‌شود و شهرداران مدرسه یاد می‌گیرند که به همکلاسی‌ها و مسائل هم‌شاگردی‌های خود بیاندیشند و برای حل آنها تلاش کنند و قطعا کسی که در این راه قدم بر دارد می‌تواند در عرصه‌های مختلف موثر باشدو قوی‌تر پیش رود.

او افزود:‌ ما نیز باید فضا را فراهم کنیم که امکان مشارکت و راهبری دانش آموزان بیشتر شود.

در این مراسم ۳۰ نفر از شهرداران مدارس مختلف حکم فعالیت خود را از شهردار تهران دریافت کردند.

کد خبر 425559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =