همشهری آنلاین: شهردار لندن، برنامه طرح سازگاری شهرها با تغییر ۱.۵ درجه‌ای دمای هوا را در دستور کار دارد.

آلودگي هوا

به گزارش ایسنا به نقل از نیوز، صادق خان -شهردار لندن-  برنامه جدید سازگاری با تغییر دمای ۱.۵ درجه‌ای برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی را اعلام می‌کند.

محققان عنوان کردند: برای این که لندن تا سال ۲۰۵۰، به شهری بدون کربن تبدیل شود باید در طراحی ساختمان‌ها و سیستم‌های انرژی آن تغییراتی ایجاد شود.

کارشناسان اظهار کردند: در جهانی که گرمای کره زمین، ازدیاد جمعیت و کاهش متعارف منابع انرژی در حال وقوع است، وجود ساختمان‌ها و شهرک‌هایی با انتشار دی‌ اکسید کربن صفر درصد به عنوان یکی از راه‌های پیش رو برای بازگشت تعادل و تنظیم آب و هوا ضروری هستند.

شهردار لندن در تلاش برای اجرای  طرح سیستم حمل و نقل بدون کربن است و در نظر دارد از وسایل حمل و نقل با انتشار کم گازهای مضر و اتوبوس‌های الکتریکی استفاده کند.

اگر سیستم انرژی پاک و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در مقیاس بیشتری استفاده شود، میزان انتشار کربن بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

این گزارش یادآوری می‌کند که چگونه کسب و کارها می‌توانند به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و اهداف بلندمدت در این راستا کمک کنند. ترویج و استفاده از کسب و کارهای سبز در این زمینه بسیار موثر است و می‌تواند یک ناجی برای زمین باشد.

مجمع بین‌المللی تغییرات آب‌ و هوایی (IPCC) در گزارشی هشدار می‌دهد که افزایش میانگین دمای جهانی به میزان دو درجه سلسیوس، پیامدها و عواقب قابل توجهی دارد.

کد خبر 425558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =