همشهری آنلاین: جایزه جوایز فرانسه که به بهترین اثری از نگاه داوران تعلق می‌گیرد که یکی از جوایز مهم پاییز ادبی فرانسه را برنده شده باشد به فیلیپ لانسون، روزنامه‌نگار بازمانده از حملات تروریستی به مجله شارلی ابدو برای رمان «تکه» تعلق گرفت.

فیلیپ لانسون

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از مجله لیورابدو- هیئت داوران جایزه جوایز فرانسوی ۲۰۱۸ برنده امسال این جایزه را فیلیپ لانسون، نویسنده و روزنامه‌نگار فرانسوی برای اثر «تکه» که از سوی انتشارات گالیمار منتشر شده بود معرفی کردند.

جایزه جوایز فرانسوی به اثری تعلق می‌گیرد که یکی از جوایز مهم پاییز ادبی فرانسه را که شامل جایزه آکادمی فرانسه، گنکور، رنودو، مدیسی، فمینا، دسامبر و انترالیته است برنده شده باشد.

 فیلیپ لانسون که یکی از بازماندگان حادثه تروریستی مجله شارلی ابدو است در رمان «تکه» که پیش از موفق شده بود جایزه فمینا را در بخش آثار فرانسوی دریافت کند ماجرای حوادث حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو در سال ۲۰۱۵ و اندوره خود را از دیدن این حادثه روایت می‌کند.

هیئت داوران این جایزه که در هتل موریس پاریس جمع شده بودند این رمان را برای «موضوع بااهمیت و ویژگی‌های ادبی» آن به عنوان برنده این جایزه از میان برندگان دیگر جوایز انتخاب کردند.

رمان برگزیده یکی از کتاب‌های پرفروش‌ سال ۲۰۱۸ در بازار کتاب فرانسه است که تا به حال بیش از ۱۶۰ هزار نسخه فروخته است.

جایزه جایزه‌های فرانسه (le prix des prix) که از سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده، برای سومین بار به برنده جایزه فمینا تعلق می‌گیرد. از برندگان سرشناس این جایزه در سال‌های پیش می‌توان از پاتریک دویل در سال ۲۰۱۲ و ماری داریوسک در سال ۲۰۱۳ یاد کرد.

سال گذشته الویه گز، نویسنده فرانسوی و برنده جایزه رنودو ۲۰۱۷، برای رمان «ناپدید شدن جوزف منگله» جایزه جایزه‌های فرانسه را از آن خود کرد.

کد خبر 425552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =