همشهری آنلاین: زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ در امواج درونی زمین (ریشتر) حوالی ساعت ۲۳ و ۴۲ دقیقه چهارشنبه شب روستای ایسین از توابع شهرستان بندرعباس را لرزاند.

زلزله
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: این زلزله در عمق ۱۱کیلومتری زمین در محدوده فاریاب ایسین بندرعباس رخ داده است.  

علیرضا صفا شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این زلزله در ساعت ۲۳ و ۴۲ دقیقه و در عرض جغرافیایی(درجه شمالی) ۲۷ و ۳۶ و طول(درجه شرقی) ۵۶ و۲۸۷ به وقوع پیوست.  
وی ادامه داد: خسارت های مالی و جانی تا این لحظه اعلام نشده ولی بلافاصله تیم های امدادی برای بررسی حوادث احتمالی به محل وقوع زلزله در روستای ایسین بندرعباس اعزام شدند.  
روستای ایسین که در ۱۵کیلومتری شمال شهر بندرعباس واقع شده علاوه بر کشاورزی، بخش اعظمی از جمعیت سر ریز شهر بندرعباس را در خود جا داده است.  
این زلزله همچینن در شهر بندرعباس و بخش قلعه قاضی این شهرستان هم احساس شد.
استان هرمزگان به عنوان یکی از کانون های مهم زلزله کشور بویژه زمین لرزه های بالای چهار ریشتر است و آخرین بار پیش از زلزله ایسین زمین لرزه ای به بزرگی ۴ و ۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد اول مرداد ماه امسال حوالی رویدر بندر خمیر رخ داد.
این زمین لرزه نیز در عمق ۱۹ کیلومتری زمین و در فاصله ۵۰ کیلومتری رویدر، ۵۷ کیلومتری کوخرد و ۵۰ کیلومتری بستک هرمزگان به وقوع پیوست ولی هیچ گونه خسارتی نداشت.

  • زلزله در استان کرمان

بامداد امروز پنجشنبه هم زلزله ای به بزرگی ۴.۲ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۵ و ۱۶ دقیقه و ۴۹ ثانیه سیرچ در استان کرمان را لرزاند.

بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوقوع پیوست.  
کانون این زلزله در موقعیت ۳۰.۳۷ عرض شمالی و ۵۷.۴۶ طول شرقی ثبت شده است.  
هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.  
سیرچ روستایی از توابع بخش شهداد شهرستان کرمان در استان کرمان است.

کد خبر 424656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =