همشهری آنلاین: معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران از حل مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه این بیمه برقرار می‌شود.

بنیاد شهید

سید منصور میرمرادی روز یکشنبه با اشاره به مصوبه هیات وزیران و برگزاری جلسه مشترک با سازمان برنامه‌ و بودجه و وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس توافق انجام ‌شده در این جلسه مقرر شد بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل آموزش و پرورش با تأمین اعتبار توسط سازمان برنامه ‌و بودجه از اول آبان ماه ۱۳۹۷ برقرار شود و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و افراد تحت تکفل از این پس تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان این وزارتخانه قرار بگیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: شرایط پوشش این بیمه مانند بیمه تکمیلی درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز پیشتر با اشاره به مصوبه هیات دولت و تبصره یک بند الف ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران دستگاه‌های اجرایی را به صورت کامل برقرار کنند و بنیاد شهید و امور ایثارگران این موضوع را پیگیری می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی افزود: مطابق تبصره یک بند الف ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تمام دستگاه‌های اجرایی موظف هستند از محل اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت کسورات بیمه درمانی همگانی و مکمل سهم کارکنان ایثارگر شاغل در دستگاه مربوط و خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان اقدام کنند.
وی با اشاره به ابلاغ مصوبه‌ هیات دولت به دستگاه‌های اجرایی در مورد بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: بر اساس مصوبه دولت که در راستای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ابلاغ شده ارائه خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی از ابتدای آبان ماه ۱۳۹۷ بر عهده دستگاه‌ها خواهد بود و این دستگاه‌ها موظف هستند ایثارگران شاغل و بازنشسته خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

کد خبر 423012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 7
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • علی اکبر مسرور نعیمی جانباز 25درصد اعصاب وروان IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
  3 0
  چرا شما چانبازان را سرگردان می کنید اول بودجه بیمه تکمیلی را به آموزش و پرورش پرداخت می کردید بعد بیمه را از بنیاد قطع می کردید. حدود 40 روز گذشته ولی خبری از برقراری بیمه نیست خیلی متا سفیم به حال چنین مسؤلین.از طرف گروهی ازجانبازان محترم
 • علی IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
  2 0
  دوماه کذشته هنوز از بیمه تکمیلی جانبازان شاغل وبازنشسته آموزش وپرورش خبری نیست