همشهری‌آنلاین: معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت:نسخه جدید برنامه سوم توسعه تهران را به زودی به شورای شهر تحویل می‌دهیم.

سكينه اشرفي

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران با اشاره به مهلت سه هفته‌ای شورای شهر تهران برای بازآرایی برنامه سوم توسعه شهر تهران گفت: تمامی احکام برنامه مجدد مورد بررسی قرار گرفت و نسخه به روزرسانی شده‌است که به‌زودی تقدیم اعضای شورای شهر تهران خواهد شد.

سکینه اشرفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بررسی احکام پیشنهادی برنامه سوم توسعه شهر تهران در کمیته‌های تخصصی، اظهار کرد: در مهلت سه هفته‌ای برای بازآرایی برنامه پیشنهادی، نظرها و پیشنهادهای کمیته‌های تخصصی و اعضا محترم شورای شهر تهران دریافت شد و در جلسه‌های مشترک کارشناسی کمیته‌های ده گانه تدوین برنامه سوم، مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

او افزود: بازآرایی برنامه سوم مطابق با چارچوب ارائه شده به شورای شهر، در کمیته‌های تخصصی برنامه به پایان رسیده است. یکی از موضوع‌هایی که در بازآرایی برنامه مدنظر بود، بحث خلاصه کردن و استانداردسازی احکام برنامه بود؛ اگرچه پیشنهادهای زیادی درباره احکام ارائه شده بود اما درخواست ما از شورا این بود که پیشنهادهای آن‌ها توسط خود شهرداری در برنامه گنجانده شود، زیرا اگر تعلق خاطر اجرایی به برنامه وجود نداشته باشد، در آینده اجرا آن با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

اشرفی افزود: تمامی احکام برنامه که پیش از این تقدیم شورای شهر شده بود، در مهلت ارائه شده از سوی شورا، مورد ارزیابی فرآیندی، نتیجه‌گرایی و اثربخشی قرار گرفت و در کنار آن، زمینه هر حکم در سیاست‌های کلی و قوانین بالادستی مورد بررسی قرار گرفت تا از تعارض در احکام نیز پیشگیری شود.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: در بازآرایی انجام شده از برنامه سوم توسعه شهر تهران، بخشی از احکام تکراری حذف و بخشی از احکام نیز که بین حوزه‌های مختلف مشترک بودند، در یکدیگر تلفیق شدند، البته بخشی از احکام پیشنهادی اعضا شورای شهر هم به عنوان حکم جدید در برنامه دیده شده و از این منظر، امیدواریم نسخه جدید برنامه، احکام منسجم‌تری نسبت به لایحه پیشنهادی قبلی داشته باشد.

کد خبر 422845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =