همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در دهمین سالگرد اجلاس کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیونز) ساعتی پیش تهران را مقصد هندوستان ترک کرد.

خانزادی

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی روز شنبه و پیش از سفر خود گفت: نیروی دریایی هند به مناسبت دهمین سالگرد اجلاس کشورهای حوزه اقیانوس هند یک اجلاس ویژه در شهر کوچیک با حضور ۳۲ کشور و به مدت سه روز برگزار کرده است.

وی افزود: منطقه اقیانوس هند یکی از مناطق بسیار مهم جهان محسوب می شود و امنیت آن بسیار حائز اهمیت است؛ در همین رابطه اجلاس نیروی دریایی هند به مدت ۱۰ سال است که کار خود را با هدف افزایش آگاهی محیطی و هم افزایی بین کشورهای منطقه اقیانوس هند برای دستیابی به امنیت جمعی برگزار می کند.

خانزادی توضیح داد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ریاست این اجلاس را به صورت دوره ای به مدت ۲ سال عهده دار است و تا امروز نزدیک به ۶ ماه از این ۲ سال دوره ریاست می گذرد. برنامه های متعددی را در این دوره ریاست پیش بینی کردیم تا برای دستیابی به امنیت جمعی اقیانوس هند گام برداریم.

برابر پیش بینی های به عمل آمده، فرمانده نیروی دریایی ارتش به عنوان رئیس دوره ای این اجلاس در رابطه با آینده و امنیت منطقه اقیانوس هند سخنرانی و همچنین ملاقات هایی را با مسئولان کشوری هند و دوازده فرمانده نیروی دریایی کشورهای دیگر جهان که در این اجلاس حضور دارند، انجام دهد.

کد خبر 422216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =