همشهری آنلاین: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

علي اعطا

به گزارش همشهری آنلاین، علی اعطا با اعلام این خبر گفت: این تفاهم‌نامه به منظور همکاری در امور فرهنگی، تبادل تجارب و اشتراک منابع اطلاعاتی در چارچوب اهداف و وظایف طرفین منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به تعهدات سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: همکاری در برگزاری نمایشگاه، همایش‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های مورد نظر شورای اسلامی شهر تهران، تسهیل در ارائه اطلاعات علمی و فراهم کردن امکان دسترسی و بهره‌برداری از منابع علمی موجود در سازمان، ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه حفاظت، نگهداری و پردازش منابع به شورا و اسکن اسناد اهدایی از سوی شورای شهر و ارسال یک نسخه از اسناد اسکن شده به شورا از جمله مواردی است که سازمان اسناد و کتابخانه ملی در قالب این تفاهم انجام خواهد داد.

عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورا نیز در قالب این تفاهم‌نامه، اسناد تاریخی موجود در کتابخانه شورا را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا خواهد کرد تا ضمن نگهداری در مخزن کتابخانه ملی، امکان استفاده پژوهشگران از این اسناد فراهم شود.

اعطا در پایان گفت: این تفاهم‌نامه روز یکشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۷، پیش از شروع نود و نهمین جلسه رسمی شورا  با حضور اعضای شورا و خبرنگاران، توسط دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران امضا شده و پس از سخنرانی دکتر بروجردی در صحن شورا، بین طرفین تبادل خواهد شد.

  • منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران
کد خبر 422081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =