همشهری آنلاین: نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حل مشکل قبول‌شدگان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد و موکول کردن تعیین‌تکلیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های اتاق‌عمل، پرستاری، مامایی و بهداشت به هفته آینده خبر داد.

دانشگاه آزاد

به گزارش فارس، قاسم احمدی لاشکی، از برگزاری جلسه صبح دوشنبه 30 مهر ماه اعضای کمیته ویژه رسیدگی به بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامي با سرپرست اين دانشگاه، متولیانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، مسئولان سازمان سنجش آموزش كشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شوراي اسلامي خبر داد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال ایجاد مشکل برای پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد که از سایر دانشگاه‌ها برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد انصراف داده‌اند اما پس از ثبت‌نام در مرحله تکمیل‌ ظرفیت دانشگاه‌ آزاد از عدم پذیرش خود در این دانشگاه مطلع شدند، کمیته‌ای ویژه زیر نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکیل و از مسئولان مربوطه مذکور به منظور بررسی و حل این مشکل دعوت شد.

وی در توضیح نتایج این جلسه گفت: طبق آمار مسئولان، مشکل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی حل شده و آن‌ها می‌توانند پذیرفته‌شدگان را ثبت‌نام کنند، همچنین مانعی در ثبت‌نام این افراد در رشته‌های داروسازی نیز وجود ندارد، اما بیشترین مشکل در رشته‌های پیراپزشکی، همچون اتاق عمل، پرستاری به صورت خاص است، ضمن آنکه در رشته‌های مامایی و بهداشت به طور محدود مشکلاتی دیده شده است.

از آنجا که یک سوم قبول‌شدگان هنوز تعیین‌تکلیف نشده‌اند، هفته آینده با حضور وزیر بهداشت، سرپرست دانشگاه آزاد و رئیس سازمان سنجش جلسه مجزایی تشکیل تا وضعیت آن‌ها نیز هر چه سریع‌تر مشخص شود.

  • تا 72 ساعت آینده مشکل دو سوم پذیرفته‌شدگان حل می‌شود

احمدی لاشکی توضیح داد: از آنجا که دانشگاه آزاد در برخی از واحدهای آموزشی خود دارای ظرفیت خالی است و مجوز جذب نیز دارد، مقرر شد تا 72 ساعت آینده مصادف با روز پنجشنبه هفته جاری مشکل دو سوم از جمعیت دارای طراز نمره رشته‌های فوق حل شود و نهایتا تا روز شنبه هفته آینده به منظور تکمیل مراحل ثبت‌نام این پذیرش، اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد. البته یک سوم از این جمعیت باقی می‌ماند که به مجوز وزارت بهداشت و احتمالا مجوز تکمیل ظرفیت سازمان سنجش نیاز دارند به همین دلیل در خصوص این افراد (یک سوم باقی مانده) نیز مقرر شد؛ هفته آینده با حضور وزیر بهداشت، سرپرست دانشگاه آزاد و رئیس سازمان سنجش جلسه مجزایی تشکیل تا آن‌ها نیز هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در این سنجش، تراز علمی حتما لحاظ شود و البته آن یک سوم باقی مانده همان‌هایی هستند که احتمالا ترازهای‌شان کافی نبوده است. ضمن آنکه حفظ عدالت برای ما بسیار مهم است و قرار نیست حق عده‌ای تضعیف شود.

این در حالی است که وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد، گفته است: اتفاق اخیر دانشگاه آزاد در زمینه جذب دانشجو در رشته‌های پزشکی باعث نخواهد شد وزارت بهداشت مقررات را زیر پا بگذارد، بنابراین ظرفیت‌ها برای پذیرش دانشجو همانی است که در ابتدا به این دانشگاه اعلام شده و قابل تغییر نخواهد بود.

کد خبر 419822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =