۲ مرد آشنا، آقای مهندس را گروگان گرفتند تا از او دست‌نوشته بگیرند، اما فکرش را نمی‌کردند اگر خوابشان ببرد، او خودش را پشت پنجره می‌رساند و با داد و فریاد از مرد همسایه کمک می‌خواهد.

متهم

به گزارش همشهری، ‌چند روز پیش مرد جوانی که ساکن یکی از ساختمان‌های شمال تهران بود وقتی قصد داشت از آپارتمانش خارج شود صدای فریادهای فردی را از طبقه سوم شنید. او مردی را مقابل پنجره طبقه سوم دید که فریاد می‌زد و درخواست کمک می‌کرد. این شخص با دیدن این صحنه به پلیس زنگ زد و لحظاتی بعد مأموران در محل حاضر شدند. آنها خود را به طبقه سوم رساندند و مرد را نجات دادند. آنطور که مشخص بود 2 نفر از بستگان دورش او را گروگان گرفته و در خانه زندانی کرده بودند.

  • همدستی بدهکار و طلبکار

گروگان، مردی جوان و مهندس راه و ساختمان بود. ‌او در توضیح ماجرای گروگانگیری به مأموران گفت: صبح بود که برای رفتن به محل کارم از خانه خارج شدم. ‌وقتی به نزدیک شرکت رسیدم 2 نفر از بستگانم سد راهم شدند. آنها سوار برخودروی نیسان بودند که به زور مرا سوار ماشین کردند. وی ادامه داد: 2 فرد آدم‌ربا به زور مرا به بنگاهی در یکی از مناطق شمال تهران بردند و در آنجا با تهدید از من خواستند تا پای برگه‌ای را امضا کنم.

اما من زیر بار نرفتم و آنها از ترس اینکه مبادا کسی متوجه شود به زور مرا سوار ماشین کردند و به خانه‌ای در شمال پایتخت انتقال دادند. در آنجا شکنجه‌ام دادند و اصرار داشتند پای دست‌نوشته‌ها را امضا کنم. وقتی به نوشته‌های آن دقت کردم تازه متوجه شدم ماجرا از چه قرار است. من در جریان معامله کاری به یکی از آنها 50میلیون تومان بدهکار بودم که او نوشته بود 250میلیون تومان برای معامله زمین به او بدهکارم. نفر دیگر برعکس بود و او 70میلیون تومان به من بدهکار بود که نوشته بود پولی طلبکار نیستم و بدهی تسویه شده است.

با این حال من مقاومت کردم و راضی به امضا نمی‌شدم. آنها مرا در اتاقی زندانی کردند و گفتند تا زمانی که پای نامه‌ها را امضا نکنی نمی‌توانی از خانه خارج شوی. من آنجا زندانی شدم و هردو حواسشان به من بود تا اینکه بعد از 5ساعت هردو روی کاناپه خوابشان برد. من هم از فرصت استفاده کرده و خودم را به پشت پنجره رساندم. در آنجا با دیدن مردی که در حال خروج از ساختمان بود فریاد زدم و درخواست کمک کردم.

  • اقرار

2 مرد گروگانگیر بازداشت شدند و برای انجام تحقیق به دادسرای امور جنایی تهران انتقال یافتند. آنها در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کردند و مدعی شدند که آقای مهندس را 2ساعت در بنگاه و 5ساعت در خانه گروگان گرفتند اما به آنچه می‌خواستند نرسیدند. یکی از گروگانگیران که از آقای مهندس پول طلب داشت، گفت: من برای انجام یک پروژه ساختمانی به مهندس پول قرض دادم و قرار شد 2‌ماه بعد با سودش به من برگرداند اما 6‌ماه گذشت و هربار از پرداخت سود و پولم طفره می‌رفت تا اینکه در یک مهمانی به‌صورت اتفاقی یکی از بستگان دورم را دیدم که می‌گفت 50میلیون به آقای مهندس بدهکار است اما ورشکست شده و نمی‌تواند بدهی‌اش را بپردازد.

همین شد که با یکدیگر نقشه ربودن آقای مهندس را کشیدیم تا از او مدرک به‌دست آوریم. چون من هیچ مدرکی از او درخصوص اینکه به من بدهکار است نداشتم، اما لو رفتیم و در نقشه خود ناکام ماندیم.این دو متهم با قرار قانونی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

کد خبر 419514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =