همشهری آنلاین: دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالای استان تهران گفت: روند درج اطلاعات مربوط به انبارها ادامه دارد و تاکنون ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در استان تهران در سامانه انبارها ثبت شده است.

احتکار

به گزارش فارس، مجتبی شیر قاضی با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر عرضه کالا گفت: در این جلسه با توجه به اجرایی شدن سامانه جامع تجارت توسط دولت، گزارش دقیقی از آخرین اقدامات اجرایی در خصوص سامانه جامع انبارها و نگهداری کالاها ارایه شد و الزاماتی برای گزارش‌گیری از کالاهایی که مبدا و مقصد آن مشخص نشده در نظرگرفته شد.

معاون نظارت وبازرسی سازمان صمت استان تهران در ادامه با اشاره به توزیع کالاهای احتکار شده تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار و اختفا کالا، پس از تعیین تکلیف پرونده‌های از سوی شعب تعزیرات حکومتی، با هماهنگی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و اتحادیه‌های ذیربط نسبت به تعیین شبکه توزیع کالاي موصوف با نرخ مصوب اقدام شده و تاکنون نیز برخی کالاها نظیر لاستیک در اندازه سبک و سنگین و نیز کاغذ A4 در شبکه‌های تعیین شده، توزیع شده است.

دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران تاکید کرد: بر اساس بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای توزیع کالا و خرده‌فروشان و همچنین پیگیری شکایت‌های مردمی، در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی برابر قانون با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

شیرقاضی در بخش دیگری سخنانش از برگزاری گشت‌های تخصصی مشترک برای راستی‌آزمایی از انبارهای فاقد ثبت مشخصات کالایی دقیق خبر داد و افزود: در صورت کشف کالا در انبارهایی که فاقد شناسه انبار، فاقد کد ره‌گیری و نیز عدم ثبت اطلاعات مربوط به ترانزیت کالا در سامانه انبارها باشند، به منزله احتکار یا اختفا کالا تلقی شده و برابر مقررات و قوانین ابلاغی با آن برخورد می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران با اشاره به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار و اختفا کالا، بیان کرد: روند بازرسی از انبارها و محل نگهداری کالا در قالب گزارشات مردمی و اخذ شکایات توسط گشت‌های مشترک و انفرادی استمرار دارد.

شیرقاضی افزود: در صورت کشف کالاهای فاقد رعایت ضوابط ابلاغی و عدم اعلام موجودی، با انبارهای متخلف برخورد لازم صورت می‌پذیرد.

وی اظهار داشت: بر اساس بازدیدهای انجام شده از انبارها، عمده تخلفات صورت گرفته مربوط به اختفا کالا به قصد گرانفروشی بوده است.

به گفته دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران، لاستیک، کاغذ، پتروشیمی، لوازم خانگی، برنج، عدس و حبوبات از جمله کالاهای احتکار شده بوده‌اند.

کد خبر 418754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =