همشهری‌آنلاین: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از تحویل خانه استاد لرزاده به معاونت شهرسازی و معماری برای تبدیل به خانه معمار خبر داد.

سید حمید موسوی، مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران در گفت‌وگو با شهرنوشت با اعلام این خبر گفت: 11 اردیبهشت ماه سال گذشته، شورای اسلامی شهر تهران مصوبه «تبدیل خانه هنرمندان 2 به خانه معمار (استاد لرزاده)» را به شهرداری تهران ابلاغ کرد.

 ادامه داد: خانه استاد لرزاده پیشتر به عنوان سرای محله بهار در اختیار شهرداری منطقه 7 بود و 18 شهریور امسال، منطقه به طور مکتوب آمادگی خود را برای واگذاری ملک به معاونت شهرسازی و معماری اعلام کرد.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید بر این‌که از آن تاریخ بخش‌های مختلف مدیریت شهری به دنبال فراهم کردن مقدمات این واگذاری بودند، گفت: در نهایت به تازگی زمینه لازم برای واگذاری خانه استاد لرزاده به معاونت شهرسازی و تبدیل آن به خانه معمار فراهم شد.

موسوی با تاکید بر برنامه‌های شهرداری تهران برای این فضا عنوان کرد: قرار است این خانه به فضایی شایسته و مناسب برای تعامل و تبادل اطلاعات علمی و هنری و معرفی آثار استاد لرزاده و سایر معماران برجسته ایرانی تبدیل شود.

به گفته مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران ایجاد فضایی برای تعامل و گفت‌وگو با شهروندان و تبادل اطلاعات علمی و هنری از دیگر اهداف شکل‌گیری خانه معمار در شهر تهران است.

کد خبر 418599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =