همشهری آنلاین: با بیش از ۳ هزار متر طول خط کشی مسیرهای منتهی به مدارس جهت تسهیل تردد دانش آموزان در نواحی پنجگانه منطقه ۱۹ ایمن سازی شد.

خط کشی ۳

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا مرآتی با اعلام این خبر گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و افزایش سفرهای درون شهری، معابر منتهی به مدارس منطقه به منظور تسهیل در تردد دانش آموزان و استفاده از وسایل نقلیه عمومی ایمن سازی شد.

همچنین حیاط کلیه مدارس درخیابان های نیلوفر و میثاق شمالی،جنوبی در ناحیه یک، مدارس شهیدان همت و غفاری، خیابان مطهری در ناحیه 2، بلوک عابر پیاده در تقاطع مطهری و شکوفه خط کشی شده است.

مرآتی با اشاره به اجرای طرح اتوبوس مدرسه از ابتدای مهرماه در معابرعمومی منطقه افزود: دراین ایستگاه ها فقط دانش آموزان می توانند از اتوبوس هنگام رفت و برگشت استفاده کنندکه مسیر رفت از خط شکوفه - مترو علی آباد با تعداد 19 ایستگاه از خیابان های ارسطو، بخشنده، شکوفه ،ماهان،شقایق، صمدي ،.ميلاد، ميثاق ، لطيفي، میدان بهمنیار،خالقي پور،مدائن، رجایي، بهشت، ابريشم، بلواردستواره عبور می کند .

ضمن اینکه مسیر برگشت با تعداد 27 ایستگاه از مترو علي آباد، بلواردستواره ، خیابان های شهيد رجایي، اکبر مشهدي میدان بهمنیار،لطيفي، صمدی، شقایق، ماهان ، شکوفه ،بخشنده ،ارسطو است.

معاون شهردار منطقه با تأکید بر وجود 139 ایستگاه اتوبوس در نواحی پنجگانه یاد آور شد: به همین منظور90 سرپناه ایستگاه اتوبوس در نواحی یک، دو، سه و پنج با کابل کشی و نصب لامپ تأمین روشنایی شده اند.

این مسئول اصلاح هندسی در خیابان میثاق شمالی ناحیه یک وایجاد پیوستگی خطوط عابر پیاده و معابر به طول 100 متر مربع را از دیگر برنامه های اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک در راستای استقبال از مهر بیان کرد.

این گزارش می افزاید: یک پایانه اتوبوسرانی مجهز( شهید سروری) در محله عبدل آباد،13 خطوط اتوبوسرانی، 139 ایستگاه اتوبوس، 92 سرپناه در معابر و مسیر عبور اتوبوس ها در سطح نواحی پنجگانه به منظور رفاه شهروندان وجود دارد.

کد خبر 417157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =