همشهری آنلاین: رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس از نشست مشترک سفرای عضو اتحادیه اروپا با اعضای کمیسیون امنیت ملی در مهر ماه خبر داد و گفت: در این نشست قرار است مناسبات ایران با اتحادیه اروپا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

فلاحت پیشه

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: فضای عمومی پارلمان اروپا و مجالس کشورهای اروپایی و به صورت کلان فضای افکاری عمومی این کشورها به گونه‌ای است که خواهان حفظ مناسبات با ایران هستند.

وی با بیان این که حفظ برجام در دستور کار اروپا قرار دارد، یادآور شد: پارلمان اروپایی چند قانون خوب را در این زمینه تصویب کرده است اما در مرحله اجرا انتقادهایی را داریم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: این نشست مشترک این فرصت را فراهم می‌کند تا ما بعنوان نمایندگان ملت نظرات خود را مطرح کنیم و در عین حال آرای طرف‌های اروپایی هم شنیده شود.

فلاحت پیشه با استقبال از برگزاری این نشست، افزود: قرار بود این جلسه مشترک پیش از این برگزار شود اما به دلیل حضور سفرای کشورهای اتحادیه اروپا در تعطیلات، به مهرماه موکول شد.

وی میزبان این نشست مشترک را کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و گفت: قرار است از جریانات سیاسی و فراکسیون‌های فعال در مجلس از جمله فراکسیون بانوان دعوت بعمل آید تا آنها نیز نقطه نظرات خود را بیان کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: این نشست به بیان شفاف نظرات طرف‌ها منجر می‌شود.

کد خبر 416386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =