همشهری آنلاین: رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه موشک اس ۳۰۰ و رادار، پرتاب‌گر، لانچر و خودروی حمل آن در داخل کشور ساخته می‌شود، گفت: دقت این سامانه بومی از سامانه اس ۳۰۰ روسی بیشتر است.

احمد وحیدی

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در همایش هم اندیشی نخبگان و پژوهشگران جوان حوزه دفاعی که صبح امروز در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.

وی گفت: ما با روس ها قرارداد خرید سامانه موشکی برد بلند «اس 300» را داشتیم، اما آنها گفتند این سامانه را به ایران نمی دهند، ما هم در پاسخ به آنها گفتیم خودمان این سامانه را به صورت بومی می سازیم و در نهایت به فضل پروردگار و همت جوانان و نخبگان ایرانی در کمتر از 6 سال بهتر از سامانه پدافندی اس ۳۰۰ را ساختیم.

سردار وحیدی در ادامه با اشاره به اینکه مبنای همه تحولات کشور جوانانی بودند که به آرمان های بلند دل دادند، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با جوانان به نتیجه رسید اگر جوانان نبودند، انقلاب اسلامی به نتیجه نمی رسید و همچنین دفاع مقدس هم با جوانان شکل گرفت.

وی با اشاره به منطقه ای شدن جمهوری اسلامی ایران در محدوده آسیای غربی خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در محدوده آسیای غربی حرف اصلی را می زند و امروز گفتمان ایران حاکم است. البته گفتمان ایران، گفتمان زور و سلطه نیست و دنبال تحت سلطه قرار دادن عراق و سوریه نیستیم و نمی خواهیم یک وجب خاک به کشور اضافه کنیم، گفتمان ما نجات بشریت است و این را هم جوانانی مانند شهید حججی ها شکل می دهند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: امروز در آستانه شکل گیری تحول علمی هستیم شما جوانان تشکیل دهنده آن هستند و به همت نخگبان و پژوهشگران کشورمان هیچ دری نیست که بر روی ایران بسته باشد.

کد خبر 415876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =