همشهری آنلاین: رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با گلایه از خشک شدن چشمه علی، از شهرداری تهران خواست که این میراث ۷هزار ساله تهران را حفظ کند.

چشمه علی شهرری

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از شهرنوشت، حسن خلیل‌آبادی در تذکر پیش از دستور در جلسه علنی شورای شهر تهران، با اظهار تأسف از وضعیت چشمه علی گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم که یک هفته‌ای است که آب چشمه ۷ هزار ساله چشمه علی خشک شده است.

وي افزود: کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که ادامه خط ۶ مترو سبب لطمه دیدن آثار باستانی منطقه ری می‌شود و کارشناسان بارها تاکید کردند که حرکت تی بی ام موجب خشک شدن چشمه علی می‌شود اما می‌گویند که خشکسالی شده است.

وی با اشاره به دوران پرآبی این چشمه، افزود: چشمه علی آنقدر آب داشت که حتی در ابتدا تصاویری منتشر شد که کارگران و دستگاه‌های مترو در حال غرق شدن بودند که مجبور شدند از موتور پمپ استفاده کنند اما حالا با این چشمه کاری کردند که با خوشحالی عکسی آوردند که آب به چشمه برگشته است و از همه بدتر مدیر مترو مصاحبه کرده است که خشک شدن چشمه علی ربطی به مترو ندارد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه از رئیس شورا و شهردار خواست که از خشک شدن این میراث ۷ هزار ساله تهران جلوگیری کند.

کد خبر 415226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =