همشهری آنلاین: درحالی‌که در پایان هفته منتهی به روز کارگر مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا بدون نتیجه به پایان رسید، اس‌اندپی۵۰۰ بدون تغییر ماند، داوجونز افت کرد و نزدک در مقدار بالاتری بسته شد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: در پایان معاملات اندک روز جمعه به وقت آمریکا (صبح شنبه به وقت تهران)، درحالی‌که در پایان هفته منتهی به روز کارگر مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا بدون نتیجه به پایان رسید، اس‌اندپی ۵۰۰ بدون تغییر ماند، داوجونز افت کرد و نزدک در مقدار بالاتری بسته شد.

آخرین روز هفته آخر تابستان (میلادی)، با حجم کم معاملات و نوسانات بالا در ارتباط با تعرفه‌ها، همراه بود. هر سه شاخص مهم وال‌استریت در این هفته سود کردند. همچنین این شاخص‌ها در ماه آگوست هم رشد کردند و نزدگ بزرگترین سود ماهیانه خود از ژانویه تاکنون را ثبت کرد.

وال‌استریت ژورنال گزارش داد که مذاکرات بین کانادا و ایالات‌متحده برای مذاکره مجدد توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا)، به شکل نامطلوبی به پایان رسید و دو طرف نتوانستند به توافق برسند.

در روزهای اخیر با اعلام توافق دو جانبه بین مکزیک و آمریکا، نگرانی‌های تجاری کمرنگ شده بود اما با گزارشاتی از این‌که رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، آماده می‌شود بر ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از واردات چین، از همین هفته تعرفه وضع کند، باعث شد این نگرانی‌ها دوباره تقویت شوند.

میانگین صنعتی داوجونز ۲۲.۱ واحد یا ۰.۰۹ درصد افت کرد و به ۲۵۹۶۴.۸۲ واحد رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۰.۳۹ واحد یا ۰.۰۱ درصد رشد کرد و به ۲۹۰۱.۵۲ واحد رسید. شاخص کامپوزیت نزدک با اضافه کردن ۲۱.۱۷ واحد یا ۰.۲۶ درصد، در ۸۱۰۹.۵۴ واحد بسته شد.

شرکت کوکاکولا توافق کرد شرکت قهوه زنجیره‌ای کاستا را از ویتبرد انگلستان خریداری کند؛ سهام کوکاکولا ۰.۸ درصد افت کرد.

سهام فوردموتور پس از توقف برنامه این شرکت برای فروش خودروهای کوچک ساخت چین در آمریکا، به علت نگرانی‌های تعرفه‌ای، ۲.۳ درصد سقوط کرد.

حجم معاملات دیروز ۵.۷۷ میلیارد سهم بود، درحالی‌که متوسط تبادلات روزانه ۲۰ روز تجاری اخیر ۶.۰۸ میلیارد سهم است.

کد خبر 415089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =