همشهری آنلاین: مدیر عامل پست بانک ایران با تاکید بر اثربخش بودن بخشنامه ارزی جدید بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز گفت: بر اساس این بخشنامه، تمام افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند ارز را به صورت اسکناس در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده و از سود آن برخوردار شوند و بر اساس شعب این بانک در سراسر کشور آماده گشایش سپرده‌گذاری‌ ارزی مشتریان است.

به گزارش ایسنا، خسرو فرحی با بیان اینکه سود تعیین‌شده در بخشنامه بانک مرکزی برای دلار ۴ درصد، یورو ۳ درصد و درهم نیز ۲ اعلام شده، خاطرنشان‌ کرد: مدت زمان سپرده‌گذاری یکساله تعیین شده و سپرده‌گذاران درصورت نیاز در هر زمانی می‌توانند سپرده خود را بصورت ارز دریافت کنند.

مدیرعامل پست بانک ایران، تضمین کتبی مبنی بر پرداخت اصل و سود سپرده‌ها توسط بانک مرکزی را بسیار بااهمیت دانست و اظهار کرد: انتظار می‌رود با ایجاد اعتماد و استقبال مردم از این طرح بازار ارز ثبات پیدا کند و سپرده‌های ارزی در راستای رونق اقتصاد کشور به کار گرفته شود.

فرحی در ادامه به تشریح عملکرد این بانک در ایجاد اشتغال پایدار در روستاها پرداخت و گفت: معادل ریالی ۱.۵ میلیارد دلار از طرف دولت و معادل این مبلغ نیز از منابع داخلی سه بانک دولتی و موسسه کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق کم‌برخوردار کشور تعیین شده که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده و پست بانک ایران نیز در این راستا بالغ بر یک میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که منجر به ایجاد ۶۰ هزار شغل شده است.

وی با تاکید بر اینکه سقف تسهیلات اشتغالزایی برای هر طرح ۱۵ میلیارد تومان است، تصریح کرد: تمام واحدهای ستادی و اجرایی بانک برای استمرار برنامه‌های اشتغال‌زایی دولت آمادگی کامل دارند.

کد خبر 414834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =