همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی دریایی سپاه به عنوان یک نیروی مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خلیج فارس و تنگه هرمز ایفای نقش می‌کند.

محمد علی جعفری

به گزارش ایرنا به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد علی جعفری در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه که در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد، افزود: توانمندی های این نیرو به لحاظ فناوری، تاکتیک ها و استراتژی ها به روز و متناسب با پیشرفت فناوری ها و در بالاترین سطح قرار دارد.

فرمانده کل سپاه تربیت نیروی انسانی مومن، بصیر و انقلابی را برای اقتدار نیروی دریایی سپاه بسیار مهم و حیاتی توصیف و تصریح کرد: طبیعی است، دشمن به شدت از هرگونه درگیری به این دلیل که می داند به ضررش تمام می شود پرهیز می‌کند؛ در این شرایط، آمادگی شرط اولیه است و آنچه در ایجاد توان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولفه مهم و اثرگذاری به شمار می رود علاوه بر فناوری‌ها، تجهیزات و تاکتیک‌ها، کیفیت نیروی انسانی، مدیران، فرماندهان و پرسنلی است که در سطوح مختلف در حال انجام ماموریت هستند.

وی با تاکید بر ارتقای سطح معنویت، تقوا و ایمان در جلب اعتماد خدا برای خودسازی خاطرنشان کرد: با توکل به خدا و تلاش و خودسازی خواهیم توانست در عرصه‌های انجام ماموریت و پاسداری از انقلاب اسلامی گام موثری برداریم.

سرلشکر جعفری افزود: در شرایطی که امروز شاهد هستیم، دشمن با همه ابزارو امکانات خود سعی در ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه دارد، رسالت هر پاسدار، پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امید آفرینی و مبارزه با فضای آلوده توام با توسعه فضای یاس و نا امیدی است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: شرایط انقلاب پیچیده و حساس است و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فعلی و به ویژه شرایط اقتصادی دغدغه داشته و نگرانند؛ دشمن با توجه به وجود زمینه سوء تدبیرها و ضعف مدیریتی و فرصتی که این شرایط را ایجاد می‌کند، تحریم‌هایی را اعمال کرده تا با فشار از این طریق بتواند استفاده بیشتری را ببرد، اما بسیاری از مشکلات جاری کشور در همین شرایط فشار دشمن با نگاه درست به مسائل قابل حل است.

وی شرایط امروز را ناشی از تفاوت دیدگاه مدیریتی عنوان و تصریح کرد: در این شرایط حساس همه به دنبال راه‌حل هستند و ما به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی باید بدانیم ریشه اصلی این مسائل چیست؟

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شرایط پیچیده و حساس امروز برآیند چند مولفه اصلی است که اگر آنها را تفکیک کنیم شاید بهتر به راه حل برسیم، تصریح کرد: نخستین مولفه تاثیرگذار بر وضع موجود که همواره نیز وجود داشته است، دشمنی دشمنان خارجی و مخالفان داخلی که ضد انقلاب ها هم جزو آنها هستند، است.

وی افزود: در مقطع کنونی شاهد اتحاد تمام دشمنان انقلاب اسلامی با یکدیگر علیه انقلاب و ملت ایران هستیم که امری طبیعی است، اما این دشمنان امروز تمرکز خود را از سویی بر مسائل اقتصادی، تحریم و فشار اقتصادی و از سوی دیگر بر عملیات روانی و رسانه ای با هدف ناکارآمد نشان دادن نظام قرار داده اند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات دشمن را باید به فرصت تبدیل کنیم همانگونه که هشت سال دفاع مقدس با تمام سختی ها برای ما به فرصتی ارزشمند مبدل شد، گفت: توسعه و گسترش انقلاب اسلامی و گفتمان الهام بخش آن در منطقه و دنیا ثمره مقاومت هشت ساله مردم ایران در دوران دفاع مقدس است و می توان دفاع مقدس را خمیر مایه انقلاب اسلامی نامید.

وی با یادآوری خباثت های دشمنان ملت ایران در ایجاد آشوب در کشور، تصریح کرد: فتنه سال88 فتنه بزرگی علیه انقلاب اسلامی بود که به فرصت تبدیل شد و حماسه 9دی را آفرید؛ اقدامات و دشمنی های اخیر دشمنان هم باعث می شود تا مردم با همه مشکلاتی که دارند و اعتراض را حقشان می دانند در مقابل خواسته دشمنان و سلطنت طلبان و منافقان مقابل آشوب و اغتشاش بایستند.

سرلشکر جعفری شرایط حساس امروز را برآیند چندین مؤلفه عمده و اساسی دانست و اظهار داشت: دشمنی دشمنان خارجی که همواره در تلاش برای توقف پیشرفت انقلاب اسلامی هستند، شیطنت برخی مخالفان داخلی که نشأت گرفته از تفاوت نگاه آنها با دیدگاه انقلابی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) است، از مهمترین مولفه‌هایی است که از آنها می توان به عنوان تهدید و مشکل یاد کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید نگاه به درون باشد اما متاسفانه شاهدیم برخی همچنان به این مهم باور نداشته و نگاه به بیرون دارند.

سرلشکر جعفری سوء مدیریت، مهجوریت و غربت مدیریت جهادی در کشور را از دیگر مشکلات امروز برشمرد و یادآور شد: در دوران جنگ بنی صدر دیدگاه لیبرالی مادی گرایی به جنگ داشت و این دیدگاه مانع حضور نیروی مردمی در جنگ بود.

وی افزود: به محض اینکه این نوع نگاه جای خود را به دیدگاه انقلابی مبتنی بر دیدگاه ولایت داد، خرمشهر آزاد شد و با یک تفاوت دیدگاه شاهد بودیم که خرمشهر با نقش پذیری نیروهای مردمی آزاد شد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: با وجود نقاط ضعف اما نقاط مثبت و فرصت های زیادی در کشور وجود دارد و خیلی بیشتر از نقاط ضعف و تهدید ها است و علت استواری انقلاب اسلامی هم همین عوامل برتری و فرصت ها است.

وی یکی از نقاط قوت و ارزشمند را مردم انقلابی بصیر، نجیب و ولایی ایران اسلامی دانست و افزود: اعتقادات و ارادت و حب ائمه در دل مردم است و عنایت ائمه به مردم نیز از نقاط قوت اساسی است. یکی از مهمترین مسائل هم فرهنگ ایران و فرهنگ زیر بار ظلم نرفتن و فرهنگ اقتدار است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه با وجود برخی انتقادات به عملکرد ضعیف برخی مسئولان، حمایت جانانه مردم از نظام همیشه با نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود، گفت: باورمقاومت و ایستادگی و خودباوری در ایران علاوه بر اینکه به مردم ما اثبات شده بلکه به دیگر کشورها نیز سرایت کرده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باید در جامعه روح امید دمیده شود، گفت: تمرکز امروز دشمن بر ایجاد یاس و ناامیدی است و پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه مهم و آزمون الهی نقش مهمی را بر عهده دارند.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه این مراسم گفت: در تنگه هرمز حضور ناوهای نظامی طبق قوانین بین المللی به صورت شبانه روزی رصد و تمام شناورهای نظامی و غیرنظامی کنترل می‌شوند و اشراف کاملی بر خلیج فارس وجود دارد.

وی اظهار داشت: حضور دشمن در منطقه امنیت کشورها را بر هم می زند و آنها تلاش می کنند با این حضور سلاح های خود را به فروش رسانند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش و سپاه در آمادگی کامل به سر می برند، افزود: حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس و دریای عمان به دقت رصد می شود و ما بیش از گذشته بر آب های جنوب کشور اشراف اطلاعاتی داریم .

وی تصریح کرد: در تنگه هرمز حضور ناوهای نظامی طبق قوانین بین المللی به صورت شبانه روزی رصد و تمام شناورهای نظامی و غیرنظامی کنترل می‌شوند و اشراف کاملی بر خلیج فارس وجود دارد.

دریادار تنگسیری بیان کرد: از منافع جمهوری اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز دفاع می کنیم و مشکلی که دشمن بتواند در این منطقه ایجاد کند نداریم. خلیج فارس خانه ماست و می‌توانیم با کمک کشورهای همسایه امنیت آن را تامین کنیم و نیازی به حضور کشورهای بیگانه از جمله آمریکا وجود ندارد.

وی با اشاره به حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی ها در خلیج فارس گفت: حضور این ادوات در آبهای خلیج فارس آلودگی های زیست محیطی زیادی به دنبال دارد و آنها در آبهای سرزمینی خود از این ناوها استفاده نمی کنند اما در منطقه ما حضور دارند.

آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه امروز (دوشنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولان در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

در این مراسم با تقدیر از خدمات دریادار پاسدار علی فدوی در مدت تصدی مسئولیت، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری به عنوان فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه معرفی شد.

کد خبر 414830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =