همشهری‌آنلاین: شهردار تهران عنوان کرد که حضور بخش خصوصی در اجرا طرح دوچرخه‌های اشتراکی اقدام با ارزشی است.

afshani

 محمدعلی افشانی، شهردار تهران صبح سه‌شنبه ششم شهريور در مراسم افتتاح نمایشگاه دوچرخه و افتتاح طرح پلیس دوچرخه‌سوار با بیان این‌که از فرمانده لایق و خوش سابقه پلیس راهور تهران بابت این‌که در استفاده از دوچرخه پیش قدم شده‌اند تشکر می‌کنم، گفت: توسعه دوچرخه در شهر تهران یک اقدام خوب است که باید توسعه و تداوم یابد و اگر امروز این طرح به خوبی آغاز شد باید به خوبی هم تداوم یابد وگرنه به عقب رانده خواهیم شد.

به گزارش ایسنا،افشاني اظهار کرد: حضور بخش خصوصی در این بخش بسیار خوب است، هر چند که ممکن است به چشم برخی‌ها این طرح کوچک بیاید اما آدم‌ها حق دارند که از هوای پاک استفاده کرده و به حقوق انسان‌ها باید احترام گذاشت.

شهردار تهران گفت: شعار من شهر زیست‌پذیر بود. یکی از شاخص‌های زیست‌پذیر بودن این است که مردم قدرت انتخاب در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشند و حالا می‌بینیم که با وجود مشکلات عدیده این کار در اولویت ما قرار دارد.

او افزود: ما عادت داریم کارهای بزرگ را با حجم و نه درجه اهمیت آنها می‌سنجیم.مثلا پروژه‌های عظیم که آهن محور هستند را ترجیح می‌دهیم به پروژه‌های کوچک آدم‌محور و این بر خلاف شعار زیست‌پذیر بودن است.

شهردار تهران با بیان این‌که هم دوچرخه‌سوار و هم سایر وسایل حمل و نقلی و بخش‌ها باید حقوق همدیگر را رعایت کنند، گفت: به من گفته‌اند که این طرح دوچرخه‌های اشتراکی در تهران برای اولین بار است که انجام می‌شود و این کار برای من بسیار ارزشمند است چرا که بخش خصوصی این کار را انجام داده است و باید بگویم امروزه بحث استارت آپ‌ها در کشور داغ است و نباید مشاغل از تکنولوژی عقب بمانند و زمانی که من در وزارت کشور بودم رانندگان در اعتراض به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تحصن کردند اما من به نمایندگان آنها گفتم که در مقابله با تکنولوژی و صنعتی شدن هیچ راهی ندارید الا این‌که شما هم از تکنولوژی استفاده کنید.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که هنجارهای اجتماعی باید رعایت شود و مطابق آن باید رفتار کنیم، گفت: امروز فضای خوبی برای برداشتن قدم‌های بهتر وجود دارد و می‌توانیم از این فضا استفاده کنیم.

کد خبر 414793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =