همشهری آنلاین: پلیس زنی در آرژانتین که به یک نوزاد رها شده شیر داده و او را از گرسنگی رهانیده بود، ترفیع درجه گرفت.

به گزارش ایسنا، "سلسته آیالا"، مأمور پلیس استان بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین چند روز پیش با همکار دیگرش برای انجام مأموریتِ تحویل کودکی به بیمارستان "بریسو" در این شهر رفته بود، متوجه گریه‌های این کودک شد که از گرسنگی داشت از حال می‌رفت.

او که خود مادر دو کودک است و یک فرزند خردسال دارد تصمیم گرفت در حین ماموریتش به این کودک شیر بدهد.

مارکوس هردیا، همکار این پلیس زن موضوع را در یک شبکه اجتماعی منتشر کرد و این خبر کاربران فضای مجازی را به شدت تحت تأثیر قرار داد و در عرض چند روز ده‌ها هزار لایک خورد.

بنابر گزارش یورونیوز، "کریستیان ریتوندو"، وزیر امنیت داخلی استان بوئنوس آیرس با دیدن پست مزبور در شبکه‌های اجتماعی تصمیم گرفت به این پلیس زن ترفیع درجه نظامی بدهد و به این ترتیب آیالا به درجه سرگروهبانی رسید.

آیالا که به تلویزیون محلی بوئنوس آیرس دعوت شده بود در مورد حرکت انسان‌دوستانه خود گفت: تصمیم گرفتم به این بچه شیر بدهم چون خودم مادر شیرده هستم و یاد بچه‌های خودم افتادم. این وظیفه شغلی من نبود، فقط یک حس انسانی بود که در من به عنوان یک مادر بیدار شد.

به نوشته روزنامه لاناسیون آرژانتین، این کودک بنا به تصمیم دادگاه خانواده از مادر گرفته و به بیمارستان سپرده شده بود و قرار بود مسئولان بیمارستان او را از مأموران پلیس تحویل بگیرند.

کد خبر 414203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =