همشهری آنلاین: افراد مسلح صبح پنجشنبه یک مرکز آموزش سرویس های امنیتی افغانستان در کابل را هدف حمله قرار دادند.

افغانستان

مقامات افغانستان با اعلام این خبر اعلام کرده اند که نیروهای امنیتی بلافاصله پس از این حمله وارد عمل شده و به مقابله با مهاجمان مشغولند.

این حمله مسلحانه یکروز پس از انفجار انتحاری در غرب کابل صورت می گیرد که بنا به آخرین گزارش ها بیش از چهل کشته برجای گذاشته است.

حمله انتحاری روز چهارشنبه یک موسسه آموزشی خصوصی در پایتخت افغانستان را هدف گرفته بود. در این حمله که هنوز هیچ گروهی مسئولیت آنرا برعهده نگرفته بیش از شصت نفر نیز زخمی شدند.

حشمت ستانکزی، سخنگوی پلیس کابل روز پنجشنبه دقایقی پس از حمله مسلحانه به مرکز آموزش نیروهای امنیتی در پایتخت افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفت: «درگیری با مهاجمان هم اکنون در جریان است و منطقه به محاصره کامل نیروهای امنیتی درآمده است.»

پلیس کابل برای شرح بیشتر جزئیات این حمله به این نکته اکتفا کرده است که «چند مهاجم مسلح وارد ساختمانی نیمه کاره در منطقه چهارراهی قنبر در ناحیه پنجم شهر کابل شدند و به سمت یک مرکز آموزش نیروهای امنیت ملی افغانستان تیراندازی کردند.»

این حمله که عاملان آن هنوز مشخص نشده در پایان یک هفته خونین در افعانستان انجام می شود. نیروهای طالبان پنجشنبه گذشته شهر غزنی واقع در جنوب شرقی افغانستان را هدف حمله قرار دادند که عقب راندن آنها توسط ارتش افغانستان دست کم پنج روز به طول انجامید.

در جریان عملیات ارتش افغانستان در این شهر که حمایت هوایی جنگنده های آمریکایی را نیز به همراه داشت دست کم ۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. شهر غزنی که در دویست کلومتری کابل واقع شده پس از این عملیات از روز چهارشنبه تا کنون در وضعیت آرام به سر می برد.

کد خبر 413807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =