با اینکه آب رودخانه بالا آمده بود اما زن روستایی می‌خواست هر طور شده گاوهایش را به آن سوی رودخانه ببرد. او چکمه‌های لاستیکی‌اش را در آورد و با پای برهنه وارد آب شد اما جریان رودخانه آنقدر شدید بود که چند لحظه بعد او را با خود برد.

حوادث

به گزارش همشهری، ظهر روز جمعه 19مرداد‌ماه امسال ثریا خانم، زن 77ساله که ساکن شهرستان لوندویل از توابع بندر آستارا بود مثل هر روز تصمیم گرفت گاوهایش را برای چرا به مراتع اطراف ببرد. شوهر سالخورده‌اش چند سالی بود که از پا افتاده و خانه‌نشین شده بود. آنها 6فرزند داشتند. 3پسر و 3دختر که همه‌شان ازدواج کرده بودند.

حالا فقط زن و شوهر برای یکدیگر مانده بودند و همه دارایی آنها یک خانه و 2گاو بود که مخارج زندگی‌شان را از طریق همین گاوها تأمین می‌کردند. خانه آنها این سوی رودخانه بود و چراگاه آن سو. آب رودخانه چندان زیاد نبود و معمولا ثریا خانم و گاوهایش هر روز از عرض آن عبور می‌کردند اما آن روز روز متفاوتی بود.

شب قبل باران زیادی باریده و سطح آب رودخانه بالا آمده بود. با وجود این ثریا خانم تصمیم گرفته بود هر طور شده مثل هر روز گاوها را به چرا ببرد. او که چکمه‌های لاستیکی به پا داشت و از چتری به‌عنوان عصا استفاده می‌کرد چکمه‌ها را در آورد و همراه چتر کنار رودخانه گذاشت. گاوها را به سوی رودخانه هدایت کرد و خودش هم به‌دنبال آنها به راه افتاد.

این بار اما آب رودخانه بیشتر از همیشه بود و سرعت زیادی داشت. او فکر می‌کرد می‌تواند از عرض رودخانه عبور کند، اما همین که چند قدم جلو رفت شدت جریان آب تعادلش را به هم زد و او را با خود برد. آن موقع از روز هیچ‌کس در نزدیکی رودخانه نبود اما یکی از اهالی روستا وقتی گاوها و چکمه‌های ثریا خانم را دید فهمید که اتفاق بدی برایش افتاده است. از همان موقع بود که ماجرا به آتش‌نشانی گزارش و تلاش برای یافتن زن سالخورده آغاز شد.

  • چشم انتظار مادر

محمد، یکی از فرزندان ثریا خانم درباره این حادثه به همشهری می‌گوید:« از چند سال قبل که پدرم بیمار شد مادرم خودش به تنهایی به گاوها رسیدگی می‌کرد. او هر روز گاوهایش را به چرا می‌برد و با وجود سن زیادش از پس این کار به خوبی بر می‌آمد. اما شب قبل از حادثه باران زیادی باریده و آب رودخانه بالا آمده بود؛

به همین دلیل وقتی مادرم وارد رودخانه شد آب او را با خود برد.» وی ادامه می‌دهد:« از روزی که این اتفاق افتاد همه اهالی روستا بسیج شده‌اند تا مادرمان را پیدا کنند. ما هم همه تلاش خود را کرده‌ایم اما تا به حال نتوانسته‌ایم او را پیدا کنیم. با این حال ما هنوز چشم انتظار مادرمان هستیم و امیدواریم یک معجزه او را به ما برگرداند.»

  • جست‌وجوها ادامه دارد

حالا با گذشت 5روز از این حادثه همه نیروهای امدادی در شهرستان لوندویل برای پیدا کردن ثریا خانم بسیج شده‌اند. نعمت یاورپور، شهردار لوندویل در این‌باره به همشهری می‌گوید:« در این چند روز نیروهای هلال احمر، غواص‌های نیروی دریایی و عوامل شهرداری تلاش‌های زیادی در این‌باره انجام داده‌اند. متأسفانه با وجود بسیج همه امکانات تاکنون هیچ ردی از زن مفقود شده به‌دست نیامده است.

شدت جریان آب رودخانه به حدی بود که امکان دارد وی را چندین کیلومتر آن طرف‌تر برده باشد. هرچند با گذشت چند روز سطح آب پایین آمده اما هنوز کار دشوار است.» وی می‌گوید:« روز سه‌شنبه با استفاده از تجهیزات شهرداری مسیر رودخانه تغییر داده شد تا تیم‌های جست‌وجو بتوانند عملیات را ادامه دهند و جست‌وجوها تا یافتن این زن ادامه خواهد یافت.»

کد خبر 413790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =