همشهری‌آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۲ گفت: در راستای هوشمندسازی و بهبود عملکرد تجهیزات کنترل ترافیکی، برای اولین بار در سطح مناطق۲۲ گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک، چراغ راهنمایی به سیستم برق اضطراری مجهز می‌شوند.

 مریم نخعی‌پور، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 22 در این‌باره افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، برای اولین بار در سطح مناطق 22 گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک تهران ، تقاطع خیابان گلها با خیابان امیرکبیر که یکی از تقاطع‌های مهم و اصلی منطقه است، پس از هماهنگی با پلیس راهور به سیستم برق اضطراری مجهز شد که هم‌زمان با قطعی برق سطح شهر به صورت اتوماتیک چراغ مذکور به سیستم برق اضطراری وصل و از خاموشی چراغ جلوگیری بعمل می‌آید.

به گزارش ایسنا، مريم نخعي در ادامه یادآور شد: در این روش از باطری مناسب و کافی در یک محفظه کابین دار در ارتفاع 3 الی 3.5 متر از سطح زمین و برروی یکی از پایه‌های چراغ استفاده شده است که پس از طی دوره آزمایشی، این طرح در تقاطع های دیگر سطح شهر تهران پیاده‌سازی می‌شود.

نخعی‌پور افزود : نصب سیستم برق اضطراری یک اقدام ماندگار و استاندار است چرا که تقاطع‌ها و چراغ‌های راهنمایی جزو نقاط بحرانی در مدیریت ترافیکی هستند که باید همیشه روشن باشند و ایمنی و تردد بوجود آورند تا شاهد تصادفات نباشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اين منطقه،درباره زمان بروز خاموشی با توجه به اعلام رسمی خاموشی‌ها و عدم حضور نیروی پلیس افزود: از آنجایی که این تقاطع از تقاطع‌های بسیار مهم منطقه۲۲ است و با قطعی برق اختلال گسترده‌ای در سطح معابر بوجود می‌آید، امیدواریم با این اقدام، شاهد بهبود در عملکرد تقاطع را شاهد باشیم.

کد خبر 413417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =