همشهری‌آنلاین: چند ساعت پس از آن‌که حزب تحریک انصاف پاکستان، عمران خان را برای پست نخست وزیری این کشور نامزد کرد، اداره حسابرسی ملی او را به اتهام سوءاستفاده از هلیکوپتر دولتی احضار کرد.

emran khan

 عمران خان که حزبش در آستانه تشکیل دولت برای یک دوره پنج ساله است، با تحقیق و تفحص از سوی اداره حسابرسی ملی به اتهام استفاده از هلیکوپترهای دولتی ایالت خیبر پختون خوا در شمال غرب این کشور روبه رو شد؛ جایی که حزبش از ژوئن 2013 تا مه 2018 در آن، قدرت را به دست داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی،از آنجاکه در آن زمان عمران خان هیچ جایگاه رسمی نداشت، اجازه استفاده از از این هلیکوپترها را برای مصارف شخصی نداشته است.

براساس گزارش اداره حسابرسی ملی پاکستان، شواهدی مستند دال بر این مساله وجود دارد که او 30 هزار و 500 دلار برای استفاده از یک هلیکوپتر متعلق به دولت برای استفاده 74 ساعته پرداخت کرده‌است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که نخست‌وزیر آتی پاکستان از هلیکوپترهای یک کمپانی خصوصی نیز استفاده کرده که هزینه زیادی نیز بابت آن پرداخت کرده‌است.

عمران خان این اتهام‌ها را رد کرده و گفته سروزیر ایالت پختون خوا در ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه سیل ‌زده را همراهي کرده‌است.

يکی از اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان که خواست نامش فاش نشود، تایید کرد عمران خان احضار شده و او تصمیم گرفته تا در مقابل مقام‌های اداره حسابرسی ملی در پیشاور حضور یابد.

کد خبر 412970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =