همشهری آنلاین: وزیر بهداشت درباره ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر استفاده مجدد از برخی لوازم پزشکی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها افزود: چیزی به اسم تجهیزات یکبار مصرف وجود ندارد.

وزیر بهداشت

 به گزارش همشهري آنلاين به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سيد حسن هاشمي افزود: برخی شرکت‌ها تقلب و تخلف کرده‌اند و شاید افرادی را در سیستم ما و در بیمه‌ها داشته باشند و اعلام می‌کنند وسیله ای که در تمام نقاط دنیا چند بار استفاده می‌شود را یک بار استفاده کنید.

وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت کاری را انجام می‌دهد که در آمریکا و اروپا انجام می‌شود، بنابراین به هیچ وجه نیازی نیست وسیله ای فلزی و یا وسیله ای که م‌یتوان چند بار با پیشرفته‌ترین تجهیزاتی که اکنون در ایران برای استریل کردن، یعنی پلاسما موجود است استفاده کرد را دور انداخت، لذا نباید هزینه نابجا به مردم تحمیل کرد.

دکتر هاشمی یادآور شد: زمانی که از تحمیل این هزینه پیشگیری می‌کنند صدای عده ای بلند می‌شود، اما این صدای مردمی که از این لوازم استفاده می‌کنند نیست، بلکه صدای افرادی بوده که منافعشان در یکبار مصرف کردن این لوازم است.

وي گفت: وزارت بهداشت علاوه بر مراقبت از سلامت مردم از جیبشان نیز مراقبت می‌کند.

وزیر بهداشت افزود: دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام، ظرف یک ماه، نزدیک به 100 میلیون تومان از این طریق صرفه‌جویی کرده اند. در واقع وسیله ای که فلزی بوده استریل می‌شود و تمام دنیا این کار را انجام می‌دهند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه فضای مجازی غیر رسمی به راحتی قابل خریدن است، تصریح کرد: کافی است عده ای واردکننده باشند و از این تصمیم آسیب ببیند، اگر یک صدم خرج کنند، می‌توانند بخشی از جامعه را از طریق فضاهای مجازی غیر رسمی مجاب کنند، اما وزارت بهداشت برای سلامت مردم مسئولیت دارد و این اقدام علاوه بر مراقبت از سلامتشان، از جیبشان یعنی بیت المال نیز مراقبت می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: کمبود دارو همیشه در کشور وجود دارد و ما در بهترین شرایط 30 قلم کمبود دارو داشتیم که اکنون کمبود داروی کشور اندکی بیش از این است و نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا این کمبودها افزایش پیدا نکند.

کد خبر 412664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =