معاون اول رئیس‌جمهور در همان حال که برای افتتاح پنج‌هزارمین خانه سرپناه زلزله‌زدگان کرمانشاه به این استان رفته بود، درباره زلزله سیاسی و اقتصادی آغاز تحریم‌ها از نیمه مردادماه به مردم آرامش داد که دولت قادر است مشکلات را پشت سر بگذارد.

او همزمان که درباره اعطای تسهیلات و روند ساخت‌وسازها به‌دست مردم و بنیاد مسکن سخن می‌گفت تصریح کرد: «این موضوع نباید باعث شود که مردم ما فکر کنند دولت آنان را تنها می‌گذارد. دولت هیچ وقت مردم را تنها نمی‌گذارد و اینطور نیست که ما بیاییم کمکی کنیم و بعد در سایر مشکلات خود را کنار بکشیم و همراه مردم نباشیم.»

اسحاق جهانگیری این روزها هم ستاد فرماندهی و اتاق عملیات روانی تحریم‌ها را مدیریت می‌کند و هم در داخل به‌دنبال ایجاد ثبات و تقویت همگرایی جریانات داخلی در مواجهه با فشارهای آتی آمریکاست.

او با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، گفت: فشارهایی که آمریکا می‌خواهد بیاورد و اقتصاد ما را زمین بزند اگر مردم در کنار هم باشند، مسئولان و مردم هماهنگ باشند و تفاوت‌های مذهبی و قومی را کنار بگذاریم دولت قادر است مشکلات را پشت سر بگذارد اما امان از زمانی که مسئولی نخواهد کار کند و امان از مسئولانی که کاربلد نباشند و انگیزه کار کردن نداشته باشند.

جهانگیری در جریان حضور خود در روستای شیرین‌آب کرمانشاه گفت: «از همه استانداران می‌خواهم که در شرایط جدید اقتصادی تمام ابزارها را به‌کار بگیرند تا برنامه‌های آمریکا برای تحریم ما به زمین بخورد که یکی از راه‌های آن تقویت مرزها و تأمین کالاها و نیازهای مردم از طریق مبادلات مرزی است.»

به گزارش ایسنا، جهانگیری با اشاره به سالگرد عملیات مرصاد و نقش مردم و مرزداران این منطقه در این عملیات، افزود: ما شاهد بودیم که در طول سال‌های جنگ در این منطقه مذاهب مختلف از اهل سنت تا تشیع و اهل حق در کنار هم قرار گرفتند و از مرزها محافظت کردند. در آن زمان این بحث‌ها مطرح نبود که چه‌کسی شیعه است و چه‌کسی سنی، همه در کنار هم از مرزها دفاع می‌کردند.

جهانگیری با اشاره به انجام پروژه‌های اقتصادی برای توسعه منطقه آزاد قصر شیرین، ادامه داد: منطقه آزاد قصرشیرین با شرایطی که دارد یکی از قطب‌های صنعتی آینده ایران خواهد بود و من این را با تجربه‌ای که دارم می‌گویم. وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه در شرایط جدید اقتصادی آمریکا در پی آن است که حمل‌ونقل کالاها و پول را روی ما ببندد و مانع از فروش نفت ما شود، اظهار کرد:

ما باید تمام ابزارهایمان را به‌کار بگیریم که برنامه‌های آنان به جایی نرسد و در این زمینه یکی از راه‌ها این است که از مرزهایمان استفاده کنیم و استانداران در این زمینه موظفند مرزهای ما با سایر کشورها را تقویت کنند و ببینند که از هر مرزی چقدر کالاها و نیازهایی را می‌توانند برای مردم از طریق مبادلات تأمین کنند چرا که ما کشوری بزرگ و با کشورهای متعددی هم مرز هستیم و اینطور نیست که یک کشور کوچک باشیم و آمریکا بخواهد با ما اینگونه رفتار کند.

کد خبر 412434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =