همشهری آنلاین: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تدوین و تصویب اساسنامه سازمان صداوسیما را در نظارت بهتر بر این سازمان موثر دانست و گفت: اکنون روند بررسی آن در کمیسیون فرهنگی به کُندی در حال انجام است.

کمیسیون فرهنگی مجلس

پروانه سلحشوری در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: امیدوارم بتوانیم با تدوین اساسنامه صداوسیما در جهت ساماندهی، نظم بخشی و نظارت بهتر بر کار این رسانه پیش رویم.

وی ابراز امیدواری کرد این طرح در مجلس دهم تصویب شود تا صداوسیما نیز دارای قانون مدونی باشد.

سلحشوری تاکید کرد: این رسانه باید دارای اساسنامه باشد زیرا سال‌ها بدون قانون اداره شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیته رسانه کمیسیون فرهنگی بیش از دو سال در زمینه تدوین طرح اساسنامه صداوسیما کار کرده است. سلحشوری ادامه داد: اکنون این اساسنامه تا ماده 5 در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی شده اما روند بررسی آن به کُندی پیش می‌رود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه‌ها علاوه بر صداوسیما، نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز حضور دارند و نقطه نظرات آنها دریافت می شود زیرا حوزه کاری آنها با یکدیگر تداخل دارد و مرتبط است.

بررسی اساسنامه را سیاسی می‌کنند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: متاسفانه بررسی اساسنامه بسیار سیاسی پیش می رود و به نظر می‌رسد برخی به جای کار کارشناسی، سیاسی کاری می کنند و این مساله، به تصویب قانونی که به نفع همگان باشد، آسیب می‌زند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه قانون، فارغ از سیاست و برای نفع همگانی است، تصریح کرد: قانون برای آن است که بتوان شرایط را ساماندهی کرد و به نظم درآورد، اما در کمیسیون فرهنگی به حدی بر سر تعاریف کوچک اساسنامه صداوسیما بحث و مجادله می‌شود که روند بررسی آن را بسیار کَند شده است.

کد خبر 411869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =