همشهری آنلاین: پلیس ایالت راجستان در شمال هند از کشته شدن یک مرد مسلمان به ظن قاچاق گاو توسط گروهی از مردم خبر داده است.

مردی در هند به ظن قاچاق گاو کشته شد

به گزارش دويچه وله، گاو در هند عامل نزاع‌های خونین بین آدم‌هاست. گروهی هندو در راجستان، جوان مسلمان ۲۸ساله‌ای را در خیابان به قتل رساندند؛ آن هم به این ظن که دارد چند گاو را به مسلخ می‌برد. گاو نزد هندوها مقدس است.

پنج الی هفت نفر از هندوهای متعصب روستایی در راجستان، دو مرد مسلمان را که به خاطر همراه داشتن چند گاو، زیر مشت و لگد گرفته و به قصد کشت کتک زده‌اند. شدت خشونت در حدی بوده که یکی از این دو در راه انتقال به بیمارستان درگذشته است. ضاربان گمان کرده بودند که این دو، گاوها را برای ذبح یا برای فروش می‌برند.

پلیس هند به نقل از روستاییان مهاجم می‌گوید، قربانی ۲۸ ساله و دوستش داشتند چند گاو را به جلو می‌راندند و آنها فکر کرده‌اند که این دو قاچاقچی گاو هستند. چهار تا پنج نفر از مهاجمان شناسایی شده‌اند اما هنوز کسی دستگیر نشده ‌است.

انجمن‌های اسلامی محلی گفته‌اند این دو جوان در مسیر برگشت به روستاهایشان بودند و اصلا قصد کشتن یا قاچاق گاوها را نداشتند.

هندوها در هند در اکثریت هستند. گاو برای آنها مقدس است و بریدن سر آن در بسیاری از ایالات هند از جمله راجستان مجاز نیست.

گاو در هند، انگیزه حمله به انسان‌هاست. همه ساله موارد زیادی از حمله هندوها به مسلمان‌ها یا "دالیت"‌ها با برجا گذاشتن کشته یا زخمی صورت می‌گیرد. دالیت‌ها (نجس‌ها) پست‌ترین قشر در نظام طبقاتی و کاستی هندوها محسوب می‌شوند و هیچ‌گونه حقوق اجتماعی ندارند.

از سال ۲۰۱۴ و پس از روی کار آمدن حزب "بهاراتیا جاناتا"، موارد خشونت‌ علیه مسلمانان و اقلیت‌های دیگر در هند به بهانه "حراست از گاوها" بیشتر از قبل شده است.

کد خبر 411352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =