همشهری آ»لاین: مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز به کار دومین جشنواره ملی فیلم ایثار از شنبه سی‌تیر تا دوشنبه خبر داد.

مرتضی حسینی

به گزارش ایرنا، سیدمرتضی حسینی در نشست خبری دومین جشنواره ملی فیلم ایثار افزود: در مجموع هزار و 150 اثر با موضوعات ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، سبک زندگی ایثارگران، شهدای مدافع حرم، ایثار و اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، فلسطین و شهدای غزه و موضوعات مادران، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و در نهایت آثار برگزیده توسط هیات داوران انتخاب شدند.

وی اظهار داشت: در این جشنواره در بخش های فیلم، چهار فیلم مستند برگزیده شدند که 2 مورد از فیلم ها درباره شهدای مدافع حرم است، در بخش فیلم کوتاه نیز سه فیلم درباره شهدای غزه، جنگ تحمیلی و جانبازان برگزیده شده است و در بخش مستند بهترین کارگردان، تهیه کننده و بهترین فیلم انتخاب می شوند.

دبیر دومین جشنواره ملی فیلم ایثار ادامه داد: همچنین در بخش پویانمایی یک اثر درباره فلسطین، در نماهنگ 2 اثر در مورد شهدای غواص و شهید باغبانی از شهدای خبرنگار مدافع حرم، در بخش فیلمنامه سه اثر در مورد همسران و فرزندان شاهد و در بخش ایثار اجتماعی نیز سه اثر با موضوعات مختلف اکران می شود، البته در این جشنواره از چهار خانواده شهید نیز تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه رویکرد امور هنری بنیاد شهید تولید آثار مربوط به حوزه ایثار اجتماعی و سبک زندگی ایثارگران است، خاطرنشان کرد: قرار است اختتامیه این جشنواره روز دوشنبه یکم مردادماه برگزار شود اما اکران فیلم ها از امروز آغاز شده است.

حسینی اضافه کرد: یکی از رویکردهای امور هنری بنیاد شهید تولید فیلم و تئاتر از سبک زندگی ایثارگران است؛ زیرا معتقدیم با توجه به نمونه های زیادی از ایثارگران که می توان زندگی آنها را به تصویر کشید، می توانیم فیلم های خوبی در این زمینه تهیه کرد.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه در یکی از روستاهای استان مازندان مادر 2 شهید حافظ 20 جزء قرآن کریم است که در بخش های مختلف نیز فعالیت دارد و به نوعی می توان روش زندگی این فرد را به تصویر کشاند، همچنین جانبازی که در استان هرمزگان پس از جبهه ادامه تحصیل داده و اکنون مدرک دکتری گرفته، استاد دانشگاه است و اکنون در کاشتن نخل فعالیت دارد نیز می تواند سوژه جذابی باشد.

حسینی اظهار داشت: تاکنون به این افراد و موضوع ایثار اجتماعی به خوبی پرداخته نشده اما به دستور رئیس بنیاد شهید از سال 1396 این موضوع در دستورکار قرار گرفته است و اکنون حوزه فیلم، تئاتر و قرآن مدنظر ما است.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید به تهیه فیلمنامه «ساعت صفر» نیز اشاره کرد و گفت: این فیلمنامه درباره شهدای هفتم تیر در مرحله جذب مشارکت است. فیلمنامه بسته شده است اما به دلیل مشکل مالی هنوز زمان اجرایی شدن آن مشخص نیست.

حسینی همچنین از برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم در آبان ماه امسال در استان یزد خبر داد و افزود: قرار است مسابقات استانی تا پایان شهریور ماه برگزار شود و در مرحله کشوری که به مدت 6 روز است، 300 نفر از خواهران خانواده های شاهد و ایثارگر و 200 نفر از برادران شرکت کنند.

وی تصریح کرد: همچنین قرار است 6 مستند از پیشتازان قرآن کریم در این مرکز تولید شود.

کد خبر 411306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =