همشهری آنلاین: فردی که در یک برنامه تلویزیونی در خصوص وضعیت هواپیماهای یک شرکت اظهاراتی کرده بود بعد از بازداشت موقت، آزاد شد و شرکت هواپیمایی از مجری آن برنامه شکایت کرد.

امین امیرصادقی

به گزارش تسنیم، امین امیرصادقی که صحبت‌های جنجالی وی درباره یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشور جنجال‌آفرین و روز گذشته ( 24 تير) دستگیر شده بود، چند ساعت بعد از بازداشت، آزاد شده است.

بر اساس این گزارش، این فرد که کارآموز کمک‌خلبانی بوده و صلاحیتش برای پرواز توسط معلم پروازی‌اش تأیید نشده بود، پس از رد صلاحیت خود، موضوعاتی را در صفحه اینستاگرامش مطرح کرد، موضوعاتی که با به‌میان آمدن پای یک برنامه تلویزیونی شکایت شرکت هواپیمایی "سپهران" را به‌دنبال داشت.

به‌دنبال طرح شکایت این شرکت هواپیمایی از وی، شعبه 4 دادیاری ناحیه 31، رسیدگی به موضوع را به پلیس فتا واگذار کرد و در نهایت پس از رسیدگی‌ها و تحقیقات اولیه، برای این فرد احضاریه صادر شد ولی با توجه به عدم حضور وی در دادسرا، دستور جلب وی توسط قاضی پرونده صادر شد.

پس از صدور این حکم، جلب وی به کلانتری 111 هفت‌چنار گزارش شد و نهایتاً ساعت 14 روز گذشته (یکشنبه) این فرد در حالی که سعی در ممانعت از جلب خود توسط مأموران داشت بازداشت شد، این در حالی بود که پخش تصاویر زنده وی در صفحه اینستاگرامش از لحظه بازداشت، باز هم جنجال‌آفرین شد و این فیلم چندثانیه‌ای به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید بازداشت این فرد در ظهر روز گذشته، اعلام کرد که علی‌رغم ساعت بازداشت وی، به‌سرعت پرونده را برای کسب تکلیف به قاضی کشیک دادسرای ناحیه 31 ارجاع داده و نهایتاً با دستور قاضی کشیک و پس از تودیع وثیقه درنظر گرفته‌شده، این فرد را آزاد کرده است.

از سوي ديگر، سمیرا کاشی، وكيل شركت هواپيمايي "سپهران"  درباره دستگیری یک کمک‌خلبان با شکایت شرکت هواپیمایی سپهران اظهار کرد: این فرد کمک‌خلبان کارآموز بود که از سوی معلم خلبان خود مورد تأیید قرار نگرفت و شرکت سپهران با وی قطع همکاری کرد.

این وکیل دادگستری افزود: بعد از قطع رابطه، نامبرده مطالبی را بدون هیچ گونه مستندات و مدارک قانونی و فنی علیه شرکت هواپیمایی سپهران، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد و به همین خاطر در دادسرای جرایم رایانه‌ای طرح دعوا کردیم.

کاشی اضافه کرد: پس از طرح دعوا، پلیس فتا موضوع را بررسی کرد و متهم از سوی دادسرا احضار شد اما آقای امیرصادقی نه‌تنها در دادسرا حاضر نشد بلکه به برنامه "حالا خورشید" رفت و مطالب خلاف واقعی را مبنی بر ترمز و لاستیک نداشتن هواپیماها و برخی مسائل دیگر عنوان کرد.

وکیل مدافع شرکت هواپیمایی سپهران ادامه داد: به‌خاطر عدم حضور متهم در دادسرا، دادیار پرونده حکم جلب او را صادر کرد و نهایتاً متهم توسط نیروهای پلیس دستگیر شد. متهم پس از دستگیری به شعبه کشیک منتقل شد و عذرخواهی کرد و خواستار این شد که مسئله را از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام یا برنامه حالا خورشید جبران کند.

کاشی درباره آزادی متهم با ضمانت رشیدپور مجری برنامه حالا خورشید گفت: این موضوع صحت ندارد. دادیار پرونده برای آقای امیرصادقی قرار کفالت صادر کرد اما کفیل نداشت و نهایتاً با وساطت شرکت هواپیمایی سپهران، قرار کفالت متهم تأمین و آزاد شد بنابراین موضوع آزادی امیرصادقی با وساطت رشیدپور به هیچ وجه صحت ندارد.

وی افزود: پرونده فعلاً در شعبه چهارم دادیاری دادسرای جرایم رایانه‌ای مطرح رسیدگی است.

وکیل مدافع شرکت هواپیمایی سپهران همچنین از شکایت این شرکت علیه رضا رشیدپور در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد و گفت: با توجه به مسائلی که بدون هیچ گونه مدرک و مستند قانونی علیه شرکت هواپیمایی سپهران در برنامه حالا خورشید پخش شده، از رشیدپور شکایت کرده‌ایم و منتظر رسیدگی به پرونده هستیم.

کد خبر 410889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =