همشهری‌آنلاین: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات چهارشنبه ۲۰ تیرماه خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران در گفت‌و‌گو با ایسنا افزود:‌ پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بعد ازظهر امروز(۲۰ تیر است و در برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی - جنوبی انتظار می‌رود.

حسين شهبازي گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۲۰ تیر) سبب خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق می‌شود. با تداوم این شرایط جوی طی پنج‌شنبه ۲۱ تیر ، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران با بیان این‌که بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ تیر) بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود، گفت: تا فردا تغییر محسوسی در دما هوای تهران مشاهده نخواهد شد.

شهبازی در پایان گفت: کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۸۳ در شرایط سالم قرار داشت. کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم است.

کد خبر 410419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =