همشهری آنلاین: رییس سازمان غذا و دارو از برخورد جدی با شرکت‌های گران‌فروش و متخلف خبر داد.

رییس سازمان غذا و دارو

به گزارش وبدا، دکتر غلامرضا اصغری، اظهار داشت: ممکن است برخی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی با بهانه نوسانات نرخ دلار و به امید افزایش چندین برابری یا نامتعارف قیمت محصولات، اقلام تجهیزات پزشکی را نفروشند یا قیمت‌ها را افزایش داده باشند، در حالی که همه شرکت‌های تجهیزات پزشکی با ارز مبادله ای و دولتی اقلام مورد نیاز را وارد یا تامین می‌کنند.

وی با تاکید بر برخورد قاطعانه وزارت بهداشت با شرکت‌های متخلف تجهیزات پزشکی، بیان کرد: پیش از نوسانات بازار دلار، نرخ ارز مرجع 3 هزار و 860 تومان بود که اینک به 4 هزار و 200 تومان رسیده است، اما برخی شرکت‌ها انتظار داشتند افزایش قیمت فروش بیش از این باشد، بر همین اساس طبق برخی گزارش‌ها مبادرت به گران‌فروشی کردند. در چنین شرایطی قاعدتا 2 برخورد اساسی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها محرومیت این شرکت‌ها از ارز 4 هزار و 200 تومانی مبادله ای در بازار تجهیزات پزشکی است.

رییس سازمان غذا و دارو در ادامه افزود: فاکتورهای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها همگی به طور مداوم بررسی می‌شوند و اگر در این فاکتورها مدرکی مبنی بر خریداری تجهیزات پزشکی با قیمتی بیش از نرخ مصوب وزارت بهداشت رویت یا توسط خود بیمارستان گزارش شود، شرکت‌های متخلف فورا با پیگیری وزارت بهداشت، پرونده قضایی آنها را از طریق تعزیرات پیگیری می‌کند.

دکتر اصغری تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های تجهیزات پزشکی، از جمله تامین کنندگان تجهیزات اساسی و مورد نیاز بیمارستان‌ها هستند و افزایش قیمت تجهیزات بیش از 9 درصد و نرخ مصوب اعلامی، تخلفی آشکار است، زیرا همه فروشندگان تجهیزات پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت، از ارز 4 هزار و 200 تومانی این وزارتخانه بهره مند هستند.

کد خبر 410216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =