همشهری‌آنلاین: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی یک ساختمان ۳ طبقه در خیابان مولوی خبر داد که تبدیل به انبار پارچه شده بود.

جلال ملکی، سخنگوي سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد: ساعت 4:55 صبح شنبه 16 تير آتش‌سوزی در این خانه به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام شد و بلافاصله 3 ایستگاه با خودرو و تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وجلال ملكي با اشاره به این‌که آتش‌نشانان در مدت سه دقیقه به محل حادثه رسیدند، اضافه کرد: در محل مشاهده شد که یک ساختمان سه طبقه قدیمی که یک طبقه آن زیرزمین بود و در طبقه‌هاي مختلف آن که هر کدام حدود 350متر وسعت داشتند پارچه، در حجم بسیار زیاد نگه‌داری می‌شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به این‌که آتش‌ در زیرزمین و طبقه همکف شعله‌ور شده بود افزود: وقتی آتش‌نشانان به محل رسیدند،‌ آتش‌در حال سرایت به طبقه بالا و ساختمان‌های مجاور بود و با توجه به این‌که توپ‌های پارچه در حجم بسیار زیاد و به صورت ناایمن حتی در حیاط و بالکن ساختمان انبار شده بود،‌ هر لحظه امکان سرایت بیشتر آتش وجود داشت و خوشبختانه آتش‌نشانان با آغاز عملیات موفق شدند آتش را کنترل کنند و پس از عملیات لکه‌گیری و ایمن‌سازی در ساعت 7:05 عملیات به پایان رسید.

او با اشاره به این‌که این حادثه مصدومیت و تلفات خاصی وجود نداشت، توصیه کرد: در بخش‌های مرکزی شهر و خصوصا حوالی بازار تهران ساختمان‌های زیادی وجود دارند که با بی‌توجهی به انبار و کارگاه تبدیل شده‌اند و با توجه به این‌که بسیاری از آنها مجوز ندارند، معمولا از ایمنی مناسب هم برخوردار نیستند از همین رو تقاضا داریم که مالکان حداقل ایمنی را در این ساختمان‌ها رعایت و از خاموش‌کننده‌ها استفاده کنند.

کد خبر 410012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =