همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در سوئیس گفت: سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت به امضا رسید.

وزیر بهداشت در سوئیس

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر بهداشت که به همراه رئیس جمهوری و هیاتی بلندپایه در سوئیس حضور دارد در تشریح دستاوردهای این سفر در حوزه سلامت گفت که اين سند، درباره آموزش، همکاری‌های موثر مراکز پژوهشی و توسعه روابط تجاری که عمدتا مشمول غذا، دارو، لوازم آرایشی وتجهیزات پزشکی بود، متمرکز است.

سید حسن هاشمی افزود: ایران و سوئیس دستیابی به فناوری‌های نوین و راه‌های درمان و تشخیص بیماری‌های صعب العلاج در زمینه‌های مخلتلف نیز همکاری خواهد داشت.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به مذاکرات دو جانبه با وزیر اقتصاد و علوم برای حل مشکلات شرکت‌های سلامت‌محور که بیش از هفت دهه در بازار ایران فعالیت می‌کنند، گفت: برخی از این شرکت‌ها سرمایه گذاری مشترک دارند و تولید و برخی در واردات مواد اولیه فعالیت می‌کنند و انتظار داریم تا با تشکیل این جلسات گشایش‌های بیشتری در این زمینه مشاهده کنیم و تجار ایرانی و سوئیسی بتوانند با شرایط بهتری کارها را دنبال کنند.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص اقدامات دولت برای مقابله با تحریم‌های احتمالی دارو نیز گفت: در گذشته نیز اعلام شده بود که دارو مشمول تحریم نشده است و در واقع این گونه نبود و اگرچه به ظاهر تحریم مشمول دارو، غذا و مواد مرتبط با این حوزه نیست اما تجربه گذشته نیز ثابت می‌کند این حوزه‌ها را هم در بر می‌گیرد و محدودیت‌های مالی ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی بر این بخش تاثیرگذار است.

وزیر بهداشت یادآور شد: در این خصوص با مذاکراتی که بین سران دو کشور ایران و سوئیس انجام شد،  قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی در این باره تشکیل شود و پیش بینی می‌کنیم تا با این کمیسیون از مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود و شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

کد خبر 409817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =