همشهری آنلاین: صعود از گروه بی برای ایران امکان‌پذیر است. با شکست تیم ملی ایران در مقابل اسپانیا همچنان سرنوشت صعود در دست بازیکنان تیم ایران است.

اسپانیا و پرتغال هر دو با ۴ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱ در کنار یکدیگر در صدر جدول قرار دارند و ایران با ۳ امتیاز در رده سوم گروه قرار گرفته است.

اکنون هرچند کار برای صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی روسیه سخت شده است، اما همچنان سرنوشت صعود دست ملی پوشان ایران است.

مردان کی‌روش در بازی آخر در دو صورت صعود خواهند کرد.

  • پیروزی برابر پرتغال

اگر ایران در مقابل پرتغال با هر نتیجه‌ای پیروز شود، به مرحله بعد صعود خواهد کرد. از آن طرف نتیجه‌ای که اسپانیا مقابل مراکش می‌گیرد تعیین‌کننده سرگروه خواهد بود. اگر ایران بتواند پرتغال را شکست دهد، با ۶ امتیاز به عنوان تیم اول یا دوم به مرحله بعد راه خواهد یافت.

  • تساوی با پرتغال

ایران حتی این شانس را هم دارد که با تساوی مقابل پرتغال به مرحله بعد راه یابد. اما برای این کار اما و اگرهای زیادی لازم است. ایران اگر با پرتغال مساوی کند، از آن‌طرف اسپانیا باید با حداقل اختلاف دو گل مقابل مراکش بازنده باشد تا ملی پوشان ایران، بتوانند با تفاضل گل -۱ در مقابل تفاضل گل -۲ اسپانیا به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند.

کد خبر 408578

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =