همشهری آنلاین: وزارت خارجه عراق حمله هوایی به یک مقر الحشد الشعبی در مرز سوریه را که به کشته و زخمی شدن چندین نفر منجر شد محکوم و تاکید کرد هدف گیری نیروهای ضد داعش حمایت از داعش است.

به گزارش ایرنا، 'احمد محجوب' سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه ای امروز سه شنبه گفت که وزارت خارجه عراق با حمله هوایی به نیروهای مبارزه با داعش خواه در داخل اراضی عراق یا داخل سوریه یا هر جای دیگر، مخالف است و این گونه حملات را محکوم می کند.

در این بیانیه، ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا بطور تلویحی مسوول این حمله شناخته شده است.

محجوب، داعش را دشمن انسانیت خوانده و بر ضرورت مقابله با آن در هر مکانی تاکید کرده و افزوده است که وزارت خارجه عراق، همه کشورهای جهان را به اتحاد و همبستگی علیه این گروه های افراط گرا فرا می خواند.

وزارت خارجه عراق، آنچه 'هماهنگی مستمر و دقیق' خوانده، بین ائتلاف بین اللملی مبارزه با تروریسم با نیروهایی که علیه تشکیلات تروریستی مبارزه می کنند، خواستار شده و از ائتلاف بین المللی خواسته است که از این نیروهای ضد تروریسم حمایت و پشتیبانی کند.

در بیانیه تاکید شده است که هرگونه هدف گیری رزمندگان ضد داعش یا مواضع آنها تحت هر عنوان که باشند، حمایت از داعش و کمک به گسترش و سازماندهی مجدد این گروه تروریستی است.

وزارت خارجه عراق افزوده است که داعش در جریان نبردی که نیروهای عراق اعم از ارتش، پلیس، الحشد الشعبی، پیشمرگ ها، مبارزه با تروریسم با کمک و پشتیبانی ائتلاف بین المللی و کشورهای دوست و برادر عراق و همه نیروهای خیر و شجاع داشت، متحمل شکست سنگینی از نیروهای عراق شد.

در بیانیه خاطر نشان ساخته است که نیروهای عراق در طول سنوات گذشته به نمایندگی از تمام جهان با تروریسم جنگیدند.

پایگاه ثابت تیپ های 45 و 46 وابسته به الحشد الشعبی شامگاه یکشنبه (27 خرداد 97) در نوار مرزی عراق با سوریه در معرض حمله هوایی قرار گرفت و 22 نیروی الحشد در این حمله کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.

گروه های مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق و کتائب حزب الله عراق نیروهای امریکایی و اسراییلی را در قبال این حمله مسوول دانسته اند و فرماندهی الحشد الشعبی در بیانیه به طور مشخص نیروهای امریکایی را مقصر دانسته است.

در مقابل آمریکایی ها این اتهامات را از خود دور کرده و مسوولین نظامی امریکایی که نامشان فاش نشده به رسانه های غربی گفته اند که عامل این حمله رژیم صهیونیستی بوده است.
رژیم صهیونیستی در خصوص این اظهارات تا لحظه ارسال این خبر سکوت کرده است.

از طرفی الحشد الشعبی و فرماندهی عملیات مشترک نظامی در عراق وعده داده اند که در این خصوص تحقیق و تفحص کرده و عوامل اصلی این حمله را مشخص کنند.

کد خبر 408427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =