همشهری آنلاین: یک استارت اپ قصد دارد با نوعی منجنیق نوین موشک‌های مینیاتوری را به فضا پرتاب کند. این شرکت به جای سوخت‌های سمی از انرژی‌های تجدید پذیر در این فرایند استفاده می‌کند.

موشک

به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، استارت اپ SpinLaunch در سیلیکون ولی روشی نوین برای ارسال موشک به فضا ابداع کرده است. این شرکت قصد دارد محموله‌های باری کوچک را روی موشک‌های مینیاتوری به آسمان بفرستد. اما به جای استفاده از سوخت‌های معمول در موشک، آنها را با کمک نوعی منجنیق مدرن به فضا پرتاب می‌کند.

این شرکت اعلام کرده تاکنون ۴۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند آلفابت، GV، شرکت سرمایه گذاری کلاینر پریکنیز و ایرباس دریافت کرده است.

SpinLaunch تصمیم دارد در ۲۰۲۲ نخستین پرتاب موشک خود را انجام دهد. همچنین این شرکت امیدوار است فرایند پرتاب موشک را با هزینه کمتر و به دفعات بیشتر انجام دهد.

SpinLaunch به ازای هر پرتاب موشک هزینه‌ای کمتر از ۵۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند. به گفته جاناتان یانی موسس این شرکت تجهیزات و واحد پرتاب در آمریکا احداث می‌شود.

این شرکت با استفاده از انرژی جنبشی موشک‌های کوچک به فضا می‌فرستد. همچنین این شرکت برای پرتاب موشک از منابع تجدید پذیر سوخت مانند انرژی خورشیدی و بادی استفاده می‌کند بنابراین سوخت‌های سمی و خطرناک نیز حذف می‌شوند.

البته فناوری مذکور باید برای پرتاب موشک بتواند به جاذبه و اتمسفر زمین غلبه کند. همچنین موشک‌ها باید بسیار سبک باشند و به همین دلیل حجم باری که حمل می‌کنند کمتر از ۵ درصد وزن موشک خواهد بود.

کد خبر 408127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =