همشهری‌آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران تمهیدات شهرداری برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر نماز عید سعید فطر را تشریح کرد.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح برنامه های شهرداری تهران به مناسبت برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر، گفت: ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر متشکل از 9 کمیته اجرایی است که مسئولیت کمیته پشتیبانی را حوزه معاونت خدمات شهری و کمیته فرهنگی و تبلیغات را سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به عهده دارند.

به گزارش ایسنا، یزدانی در ادامه اهم اقدامات و برنامه ریزی‌های انجام شده در حوزه معاونت خدمات شهری را برشمرد و گفت:پهنه‌بندی‌ها و تقسیم شرح وظایف مناطق، سازمان‌ها، ادارات کل در راستای اجرای برنامه ها و نگهداشت مسیرهای منتهی به مصلی و محدوده پیرامون آن انجام شده است.

مجتبي يزداني در ادامه با بیان این که هماهنگی‌های لازم در خصوص جانمایی محل استقرار نیروهای آتش‌نشان، اورژانس شرکت شهرسالم و اکیپ‌های شهربان انجام شده است، گفت: 60 دستگاه خودروی عملیاتی و 135 نفر نیروی سازمان آتش نشانی در محل‌های تعیین شده مستقر خواهند شد. نیروهای انضباط شهری نیز در 7 پهنه در محدوده پیرامونی مصلی به استعداد 205 نیروی انسانی و 74 دستگاه موتور مستقر می شوند.

  • نظافت، پاکیزه سازی و جمع آوری پسماند و نگهداشت محدوده مصلی و محوطه پیرامونی با 473 نفر نیرو و تجهیزات لازم

یزدانی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده نظافت، پاکیزه‌سازی و جمع‌آوری پسماند و نگهداشت در محدوده مصلی و محوطه اطراف آن توسط سازمان مدیریت پسماند و با همکاری مناطق 3،7 و 6 با 473 نفر نیروی خدمات شهری مجهز به کلیه تجهیزات و امکانات شامل: 9دستگاه فان ،8 دستگاه جاروی بزرگراهی، 9دستگاه تانکرآب و 9دستگاه خاور انجام مي‌شود. همچنین پهنه بندی محوطه اطراف مصلی براي جمع‌آوری پسماند خشک توسط مناطق 22 گانه با بکارگیری نیروها و تجهیزات لازم انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار کرد: رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر بویژه در محورهای منتهی به مصلی شامل شست‌وشو، نظافت و پاکیزه سازی کلیه المان‌ها، احجام، جداول، نرده‌های ترافیکی، گاردریل، پل‌ها، لایروبی جوي‌ها، شست‌وشو، تخلیه و رفع عیوب مخازن،هماهنگی براي گل آرایی جایگاه نماز عید سعید فطر و گلکاری، ترمیم فضای سبز و کاشت گلهای فصلی و ساماندهی فضای سبز داخل محوطه مصلی از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا می باشد.

یزدانی تصریح کرد: اکران طرح‌های فرهنگی متناسب با عید سعید فطر با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری و تهیه و نصب بنر در سطح شهر بر روی بیلبوردها و سازه های پرتابل و اطراف مصلی با هماهنگی کمیته فرهنگی و تبلیغات بر روی 100عرشه پل و بیلبورد ،500 پرتابل در سطح شهر تهران و 100 سازه متحرک در محیط های پیرامونی مصلی تهران از جمله اقدام‌هاي سازمان زیباسازی و مناطق در روز عید سعید فطر می باشد.

  • خدمات رسانی رایگان 450 دستگاه تاکسی ون در 5 مسیر و داخل مصلی براي جابه‌جایی نمازگزاران

معاون شهردار تهران گفت: براي تسهیل در تردد نمازگزاران عزیز و ساماندهی پارکینگ های اطراف مصلی جلسات متعددی با حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شده است و در این راستا از تمام ظرفیت های لازم بهره خواهیم گرفت.برای این منظور 450 دستگاه تاکسی ون در 5 مسیر تعیین شده و داخل مصلی به شکل رایگان به جابه‌جایی نمازگزاران خواهند پرداخت.

  • اختصاص 763 دستگاه اتوبوس در 21 مبدا جهت خدمات رسانی به نمازگزاران

او در ادامه افزود: شرکت اتوبوسرانی نیز با اختصاص 763 دستگاه اتوبوس در 21 مبدا به خدمات رسانی به نمازگزاران خواهد پرداخت. 90 دستگاه اتوبوس دوکابین در میادین، پایانه ها و محلات منتخب براي انتقال نمازگزاران به مصلی و برگشت آنان به مبادی اولیه(21 مبدا) مستقر خواهند شد. ضمنا 180 دستگاه اتوبوس تک کابین نیز به ارگان ها، مساجد و ستاد اقامه نماز جمعه اختصاص یافته است و 210 دستگاه اتوبوس دو کابین هم از شب قبل روزعید فطر در محل پیش بینی شده دپو و بعد از اتمام نماز عید سعید فطر به جابه‌جایی نمازگزاران می پردازند.در همین راستا نیز 283 دستگاه اتوبوس هم در 15 خط عبوری از معابر پیرامونی مصلی به خدمات رسانی می پردازند.

  • خدمات رسانی رایگان مترو در تمامی خطوط از ساعت 5:30 صبح روز عید سعید فطر

یزدانی اضافه کرد: مترو تهران نیز با کاهش فاصله حركت در خط یک به 4دقیقه از ساعت5:30 صبح روز عید سعید فطر تا پایان مراسم به صورت رایگان در تمامی خطوط به خدمات رسانی به نمازگزاران می پردازد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، اوگفت: براي هدایت مسیر نمازگزاران با هدف استفاده از پارکینگ‌ها و سامانه‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی و ... بنرهایی توسط مناطق 6، 7 و 3 نصب و هماهنگی‌های لازم براي استفاده حداکثری از ظرفیت پارکینگ‌های اطراف مصلی انجام شده تا نمازگزاران براي استفاده از وسيله نقليه شخصي ومحل پارك مسكل نداشته‌باشند.. در همین راستا با برگزاری جلسه‌هاي متعدد با پلیس راهور تهران بزرگ تدابیر و تمهیدات ترافیکی اتخاذ و محدوده‌های ممنوعیت تردد و توقف در روز عید سعید فطر تعیین شد.

کد خبر 407874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =