همشهری آنلاین: آتش گرفتن یک خودروی کِشنده هواپیما در فرودگاه فرانکفورت آلمان صبح روز دوشنبه به هواپیمای ایرباس لوفت هانزا به شدت آسیب زد و در پی آن ۱۰ نفر زخمی شدند.

آتش‌سوزی در فرودگاه فرانکفورت ۱۰ زخمی بر جای گذاشت

به گزارش دويچه وله،  آتش گرفتن یک خودروی کشنده هواپیما در فرودگاه فرانکفورت آلمان سبب شد که حریق به هواپیما نیز سرایت کند. این حادثه صبح روز دوشنبه (۲۱ خرداد / ۱۱ ژوئن) رخ داد. خودروهای آتش نشانی فرودگاه به سرعت خود را به محل حریق رسانده و پس از ۱۰ دقیقه موفق شدند آتش را خاموش کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان خودروی کشنده هواپیما ساعت حدود هشت صبح هواپیمای ایرباس مدل A 340-300 را به گیت پرواز هدایت می‌کرد که دچار آتش‌سوزی شد. مسافران آماده سوار شدن به این هواپیما و پرواز به سوی فیلادلفیا بودند.

یک سخنگوی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که خوشبختانه در زمان حادثه، مسافر یا خدمه‌ای در هواپیما نبوده، اما ۱۰ نفر از خدمه فرودگاه که در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند به مشکلات تنفسی دچار شده و به بیمارستان منتقل شدند.

میزان خسارت‌های ناشی از این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده، اما سخنگوی شرکت لوفت هانزا گفته که خسارت‌های بسیاری در پی این حادثه بوجود آمده است، زیرا به خاطر حرارت زیاد شعله‌های آتش به بدنه هواپیما آسیب رسانده و دود ایجاد شده به درون هواپیما سرایت کرده است.

هم خودروی کشنده هواپیما و هم هواپیمای ایرباس به ناوگان خطوط هوایی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تعلق داشتند. گفته می‌شود هواپیمای ایرباس به خاطر شعله‌های آتش و دود ایجاد شده در پی آتش آسیب دیده و تا قبل از کنترل و تعمیرات لازم حق پرواز ندارد.

هنوز دلیل آتش گرفتن خودروی کشنده هواپیما مشخص نیست و مقامات فرودگاه فرانکفورت اعلام کرده‌اند که این آتش سوزی تاثیری بر دیگر پروازهای روز دوشنبه در این فرودگاه نداشته است.

کد خبر 407818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =