همشهری آنلاین: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس سیاست‌های این سازمان از این به بعد به واردات برند خاص از یک دارو اصرار نداریم و انحصار در این زمینه شکسته می‌شود.

داروهای برند

کیانوش جهانپور در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: نیازی نیست داروهای وارداتی حتما از برند خاصی باشد. به طور مثال داروی دسفرال، انواع مختلفی دارد که می‌توان از انواع برندهای دیگر آن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: سازمان غذا و دارو هیچ اصراری بر تهیه داروی خاص برند ندارد و خود را در حصار برندها و نام های خاص دارویی قرار نمی‌دهد.

«از سوی دیگر الزام‌های حمایت از داروی برند حذف شده و عمده بازار دارویی کشور به حمایت از داروی تولید داخل اختصاص یافته است».

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برخی پزشکان و مردم به نام ژنریک برخی داروها اقبال نشان می‌دهند و به تجویز پزشک یا توصیه دیگران آنها را مصرف می‌کنند و اگر نام تجاری دارو را پیدا نکنند تصور می‌کنند کمبود دارو پیش آمده است؛ درحالی که این دارو در انواع دیگر وجود دارد.

جهانپور اضافه کرد: اگر نتوانیم دارویی را در داخل تولید کنیم، انواع مختلف دارو را از خارج وارد می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، چهاردهم فروردین ماه امسال وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 50درصد مواد اولیه و 95درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

همان روز، رییس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست محدودیت واردات دارو امسال ادامه می‌یابد اما در عین حال ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده داروی تولید داخل نیز در نظر قرار می‌گیرد.

کد خبر 407550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =