همشهری آنلاین: مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به راهبرد اصلی نجات قدس شریف گفت: راهبرد حق بازگشت، اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه تنها راهبرد نجات قدس شریف و کل سرزمین فلسطین است.

سید یحیی صفوی

به گزارش روز جمعه ایرنا از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، به عنوان سخنران روز قدس در استان کرمان حضور یافت و در مسیر راهپیمایی راهپیمایان این استان با اشاره به ارائه مدل همبستگی و حمایت ملت بزرگ ایران از مظلومان فلسطینی در این روز افزود: نتایج راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس در پیدا شدن آثار شکست برای آمریکایی ها و صهیونیست ها هر سال بیشتر از گذشته آشکار می شود و به فضل الهی نشانه هایی از پیروزی نهایی در منطقه مشاهده می شود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: پاسخ قاطع گردان های عزالدین قسام طی هفته گذشته و موشک باران پایگاه های نظامی و مواضع صهیونیست ها نشان داد سرزمین های اشغالی برای صهیونیست ها تبدیل به محیطی ناامن و شکننده شده است و آرزوی امنیت سازی برای مهاجران یهودی اروپایی و دیگر غاصبان سرزمین قدس، خیال باطل است.

سرلشکر صفوی با اشاره به خیانت سران برخی کشورهای عربی در مساله فلسطین اظهار داشت: موضوع آشکار شدن همدستی حکام جدید عربستان سعودی با صهیونیست ها در قضیه فلسطین توسط صهیونیست ها اعلام شد و طی سفر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به آمریکا و دیدار وی با نمایندگان سازمان های یهودی، محمد بن سلمان گفت که مساله فلسطین‌ اولویت اصلی برای پادشاهی عربستان نیست و مسائل مهمتری مانند ایران وجود دارد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اقدامات خطرناک آمریکا در حمایت از اشغالگران صهیونیست گفت: حضور یک رئیس جمهور کاملا صهیونیستی در راس قدرت آمریکا و اعلام سرسپردگی وی به لابی صهیونیست ها، جمعیت 6 میلیون نفری یهودی آمریکا در تبلیغات انتخاباتی، حمایت کامل از صهیونیست ها، افزایش تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران و تشدید فشارها علیه جبهه مقاومت به ویژه در سوریه، فلسطین، لبنان و دخالت در امور داخلی عراق خصوصا در انتخابات اخیر نشان از وابستگی حکومت آمریکا به صهیونیست ها دارد و بخشی از این وابستگی را می توان در اقدام خطرناک امریکا در انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس و اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شاهد بود.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری از ارائه طرح رییس جمهور امریکا در موضوع فلسطین به عنوان توطئه و فتنه ای جدید نام برد و گفت: طراحی توطئه و فتنه بزرگ و جدید رئیس جمهور آمریکا برای پایان دادن به مساله فلسطین تحت عنوان معامله قرن هنوز کامل بیان نشده است. آنچه ترامپ از آن یاد می کند در واقع معامله ای برای نابودی حق مردم فلسطین و واگذاری کامل بیت المقدس و سرزمین های اشغالی به رژیم صهیونیستی است؛ مشروط بر برچیده شدن سلاح مقاومت و تحویل سلاح و تجهیزات فلسطینیان به رژیم صهیونیستی خصوصا در غزه، واگذاری چند روستا با فاصله زیاد از بیت المقدس و مسجد الاقصی و قسمتی از کرانه باختری و نوار غزه به فلسطینیان بدون اختیارات اقتصادی و امنیتی حاصل این معامله است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: مساله اصلی در این معامله خیانت بزرگ سعودی به مساله فلسطین است و پادشاهی عربستان سعودی با حمایت از این معامله بزرگترین خیانت را به آرمان ازادی قدس و سرزمین فلسطین کرده است. در طول تاریخ حدودا 87 سالی که از حکومت پادشاهی سعودی توسط انگلیسی ها در عربستان می گذرد، هیچ یک از حکام سعودی به اندازه حکام کنونی به آرمان فلسطین و اسلام خیانت نکرده اند و شاید دور از ذهن نباشد بیان این موضوع که این سعودی ها مسیر معامله قرن را پیش پای آمریکایی ها قرار دادند.

سرلشکر صفوی با اشاره به دو ایده اصلی و فلسفه موجودیت رژیم صهیونیستی از نگاه آنها افزود: صهیونیست ها با ادعا و تبلیغ مظلومیت یهود و مظلوم نمایی آنها در اروپا و آمریکا و آنکه در جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی سوزانده شده اند اذعان کردند یهودی ها باید یک سرزمین مستقل داشته باشند.

«این مظلوم نمایی را برای اروپایی ها مثل انگلستان، فرانسه، آلمان و سایر کشورها حتی به صورت قانون دراوردند که کسی نتواند علیه هولوکاست کتاب بنویسد و دیگر ادعای آنها آن است که رژیم صهیونیستی تنها دولت دموکراسی واقعی در خاورمیانه را دارد که البته راهبرد حق بازگشت باعث نمایش مظلومیت فلسطینیان و باعث نابودی این دو اصل ادعایی صهیونیست ها شده است حق انسانی بازگشت بیش از 5 میلیون آواره فلسطینی، حق شناخته شده بین المللی و از اصول دموکراسی است».

به گزارش ایرنا همه ساله در روز جهانی قدس که مصادف است با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مسلمانان سراسر جهان با برپایی راهپیمایی‌ های گسترده، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از آرمان فلسطین اعلام می‌کنند.

کد خبر 407469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =