همشهری آنلاین: به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، در قراردادهای جدید با کیوسک داران نسبت به ممنوعیت فروش دخانیات و سایر اقلام به جز مطبوعات به آنها اطلاع رسانی می‌شود و هرگونه تخلف علاوه بر جریمه می‌تواند به جمع آوری کیوسک شود.

کیوسک

فرهاد افشار در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح آخرین عملکرد شهرداری تهران در موضوع ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی، گفت: فروش دخانیات و مواد غذایی در کیوسک‌های سطح شهر تهران معضلی است که متاسفانه به مرور زمان و به واسطه کسب درآمد بیشتر و یا زیاده خواهی برخی از کیوسک داران ایجاد شده است و امروز متاسفانه در این فضاها اقلام بسیاری به جز مطبوعات در حال عرضه است بر همین اساس به صورت متمرکز از منطقه یک برای انعقاد قرارداد جدید کیوسک داران تلاش خواهیم کرد با همراهی کیوسک داران فلسفه اصلی این کیوسک ها یعنی عرضه مطبوعات به طور کامل رعایت شود.

وی تاکید کرد: قطعا افرادی که از این حدود خارج و تخلف کنند و علاوه بر نشریات اقلام دیگری را عرضه کنند برای آنها جرائم سنگینی لحاظ خواهد شد و نهایتا اگر تمکین نداشته باشند مجبور به جمع آوری کیوسک خواهیم شد لذا امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد این باشیم که کیوسک‌های سطح شهر به وظیفه اصلی خود یعنی عرضه مطبوعات کشور بپردازند.

افشار با اشاره بر لزوم تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط برای تحقق این مهم افزود: مهم ترین دستگاهی که در مسیر ممنوعیت عرضه دخانیات در کیوسک‌های سطح شهر می تواند شهرداری تهران را همراهی کند قوه قضاییه است. بر اساس گزارشی که سازمان بازرسی قوه قضاییه در سال 1395 ارائه کرده تکالیفی برای ما مشخص کرده است در ارتباط با عرضه اقلامی غیر از مطبوعات در کیوسک‌های سطح شهر که در صورت همراهی قوه قضاییه اثربخشی که تاکنون نبوده است ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اتمام حجت با کیوسک داران همزمان با انعقاد قرارداد جدید کیوسک‌ها از منطقه یک تهران برای ممنوعیت عرضه دخانیات و سایر اقلام به جز مطبوعات افزود: با دعوت از کیوسک داران برای انعقاد قرارداد جدید اعلام کردیم که اگر از ممنوعیت عرضه محصولاتی به جز مطبوعات در این فضا تمکین نکنند جریمه و در نهایت با جمع‌آوری کیوسک مواجه خواهند شد.

کد خبر 407463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =