همشهری آنلاین: نخست وزیر انگلیس در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر تعهد کشورش به حفظ برجام تاکید کرد.

ترزا می

به گزارش ایرنا، ترزا می پیش از آغاز نشست دو جانبه خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در داونینگ استریت اظهار داشت که انگلیس در کنار فرانسه و آلمان معتقد است که برجام بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

وی تصریح کرد: مادامی که ایران به تعهداتش در برجام پایبند باشد به این توافق متعهد می‌مانیم.

نخست وزیر انگلیس همچنین اظهار داشت که برخی مسائل در مورد رفتار ایران در منطقه و توسعه موشک‌های بالستیک بایستی مورد اشاره قرار گیرد.

در همین حال نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در سخنان ادعایی خود اظهار داشت که او روی عدم دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای و جلوگیری از آنچه او رفتار خشن ایران در منطقه می‌نامد متمرکز است. وی ابراز امیدواری کرد که از طریق همکاری با لندن و سایر طرف‌های اروپایی به این هدف دست پیدا خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس در بخش دیگری از اظهاراتش نسبت به تحولات اخیر و جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی در این منطقه ابراز نگرانی کرد و گفت به رغم اینکه 'حق اسرائیل در دفاع از خود را به رسمیت می‌شناسد اما یک صد فلسطینی جان خود را از دست داده اند و اوضاع در این منطقه رو به وخامت رفته است. '

وی ابراز امیدواری کرد که شرایط به زمانی برگردد که گفت‌وگوها درباره راه حل تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل از سرگرفته شود.

کد خبر 407422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =