همشهری آنلاین: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به تغییر نظام آموزشی، برای کنکور سال ۹۸ دو سری سئوال برای داوطلبان نظام قدیم پیش دانشگاهی و نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی می‌شود.

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی با اعلام اين خبر افزود: نظام آموزشی تحصیلی دانش‌آموزان تغییر کرده است و از سال ۹۸ با داوطلبانی که در نظام آموزشی جدید تحصیل کرده‌اند، مواجه می‌شویم.

وی افزود: به همین منظور در کنکور ۹۸ دو نوع سئوال و دو سری سئوال طراحی می‌شود. یک سری سئوال از کتاب‌ها و دروس نظام قدیم پیش‌دانشگاهی خواهد بود و یک سری سئوال هم از کتاب‌ها و دروس نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد که هر دو گروه داوطلبان در آزمون به سئوالات پاسخ دهند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: منابع امتحانی، درصد دروس و تمامی مواردی که به سئوالات کنکور ۹۸ مربوط باشد در زمان مناسب به داوطلبان اطلاع‌رسانی می‌شود و داوطلبان در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد داوطلبان هر سال کنکور را پشت کنکوری‌ها تشکیل می‌دهند برای سال ۹۸ دو سری سئوال طراحی می‌شود.

خدایی خاطرنشان کرد: البته این موضوع برای سال ۹۹ ادامه نمی یابد و در سال ۹۹ همان سئوالات نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد.

کد خبر 406483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =