همشهری آنلاین: وزیر بهداشت به منظور شرکت در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، عازم ژنو شد.

سازمان بهداشت جهانی

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، سیزدهمین برنامه ۵ ساله سازمان جهانی بهداشت را  در کنار  وزرای بهداشت شرکت‌کننده در این اجلاس بررسي مي‌كنند.

برنامه ۵ ساله سازمان جهانی بهداشت ( GPW) برای سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت تصویب خواهد شد و کشورها در این زمینه به تشریح برنامه‌ها و اقدامات خود در حوزه سلامت می‌پردازند.

همچنین، از دیگر برنامه‌های مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، بررسی گزارش مقدماتی کمیسیون جهانی مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر در مورد بیماری‌های غیر واگیر است که این گزارش در ۱۱ خرداد ماه سال جاری منتشر خواهد شد.

در مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، موضوعات دیگری مانند مدیریت بیماری‌های واگیر، ایجاد تسهیلات برای معلولان و موضوعات مرتبط با قوانین بین المللی سلامت مطرح خواهد شد.

همچنین، دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان، در سفر به ژنو در اجلاس ایدز پیرامون تجربیات ایران در حوزه پیشگیری از بیماری ایدز سخنرانی خواهد کرد و در اجلاس جانبی مشارکت اجتماعی برای دستیابی به اهداف پوشش همگانی سلامت که به نام ایران ثبت شده، شرکت می‌کند.

وزیر بهداشت همچنین دیدارهای متعددی در مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت با وزرای بهداشت کشورهای مختلف خواهد داشت.

شرکت در جلسه همکاری وزرای بهداشت اکو و سخنرانی در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها نیز از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در سفر به ژنو خواهد بود.

اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت از ۳۰ اردیبهشت ماه تا دوم خرداد ماه سالجاری در ژنو برگزار مي‌شود.

کد خبر 406068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =