همشهری آنلاین: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی اعضای اتحادیه اروپا در خصوص برجام یکی به نعل و یکی به میخ می‌زنند و این تناقض‌گویی‌ها در گفته‌های آنان، شک برانگیز است.

ولایتی

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی  پس از نشست خبری روز ملی اهدای عضو (31 اردیبهشت) به سوالات سیاسی خبرنگاران نیز پاسخ داد.

ولایتی اظهار داشت: برخی اعضای اتحادیه اروپا می‌گویند به برجام پای بند هستند. برخی نیز در حوزه اقتصادی می‌گویند روابط اقتصادی را توسعه می‌دهند اما برخی مقامات اروپایی چنین اظهار می‌دارند که بنا نیست جلوی آمریکایی‌ها بایستند و تضمین بدهند.

وی افزود: این تناقض گویی‌ها در گفته‌های مقامات اروپا شک برانگیز است. امیدواریم مسئولان دولتی ما در مذاکرات خود بتوانند تضمین‌های لازم را بگیرند والا به طرفی که مذبذب است و حرف‌های متناقض می‌زند نمی‌شود، اعتماد کرد.

وی همچنین درباره شرکت توتال و همکاری آن با ایران نیز گفت: پروژه توتال یک نمونه عملی از این پایبندی‌هاست. این همه تبلیغ و کارهای نمایشی کردند و عکس یادگاری گرفتند اما موقع عمل که شد می‌گویند ما در مقابل فشارهای آمریکایی‌ها نمی‌توانیم بایستیم؛ بنابراین عملا برجام یک طرفه می‌شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به نظر قاطع مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: نظر قاطع جمهوری اسلامی ایران که از لسان مبارک مقام معظم رهبری بیان شد این است که تضمین جدی گرفته شود که خدشه‌ای نپذیرد.

کد خبر 405945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =