همشهری آنلاین: سه نماینده ایران به کار خود در مسابقات شمشیربازی جام جهانی سابر اسپانیا پایان بخشیدند.

Fencing

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، بخش انفرادی رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی اسلحه سابر آقایان به میزبانی اسپانیا طی دو روز با حضور سه شمشیرباز‌ ایران (مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری) با هدایت پیمان فخری سرمربی تیم ملی سابر کشورمان دنبال شد.

محمد رهبری در مرحله مقدماتی شمشیربازانی از اسپانیا، کلمبیا، مجارستان، اوکراین و قزاقستان را شکست داد و به طور مستقیم به جدول ۶۴ نفره صعود کرد و در مرحله بعد در مصاف با انریکو از ایتالیا ۱۲ بر ۱۵ شکست خورد و از ادامه مسابقات بازماند.

علی پاکدامن که پیش از این به دلیل حضور در جمع ۱۶ شمشیرباز برتر رنکینگ جهانی به صورت مستقیم به جدول 64 نفره صعود کرده بود، در این مرحله ۱۵ بر ۱۹ رُمرو از ونزوئلا را شکست داد و به جدول ۳۲ نفره راه یافت. پاکدامن در گام بعدی مقابل هانی بان انگلیسی با نتیجه ۹ بر ۱۵ متوقف شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

مجتبی عابدینی که مانند علی پاکدامن به خاطر قرار داشتن در جمع ۱۶ شمشیرباز برتر رنکینگ جهانی مستقیما به جدول ۶۴ نفره راه پیدا کرده بود، در این مرحله توانست حریف انگلیسی را با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ مغلوب کرده و به جمع ۳۲ شمشیرباز صعود کند.

عابدینی برای راه‌یابی به مرحله یک هشتم نهایی (جدول ۱۶ نفره) مقابل ریکاردو از ایتالیا به میدان رفت و ۱۵ بر ۱۴ این ورزشکار را شکست داد و به جمع ۱۶ شمشیرباز صعود کرد. نماینده شایسته کشورمان در گام آخر در مصاف با درشوییز از آمریکا که در جایگاه چهارم رنکینگ جهانی قرار دارد، در یک رقابت نزدیک و حساس و تنها با یک اختلاف با نتیجه ۱۴ بر ۱۵ متوقف شد و به کار خود در این دوره از پيكارها پایان داد.

 

کد خبر 405933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =